PyWaw #115

Czwartek, 07.11.2024 18:30

Piotr Mierzejewski

BareASGI: budowanie świadomości w używaniu asynchronicznych frameworków.

Prezentacja skierowana jest do zaawansowanych programistów Pythona, którzy na co dzień pracują z frameworkami asynchronicznymi, takimi jak FastAPI czy Django. Celem sesji jest zbudowanie głębszego zrozumienia, jak działa ASGI – mechanizm, na którym oparte są te narzędzia. Podczas prezentacji skupimy się na stworzeniu prostej aplikacji ASGI bez użycia frameworków. Pokażemy jak: działa komunikacja serwera z aplikacją, jak ASGI obsługuje żądania HTTP oraz WebSocket. Wiedza ta może znacząco ułatwić debugowanie i optymalizację aplikacji asynchronicznych. Kluczowy punkt: Dzięki zrozumieniu działania ASGI uczestnicy będą mogli świadomiej korzystać z frameworków, lepiej rozumieć ich ograniczenia i w razie potrzeby szybciej diagnozować problemy.

Grzegorz Bokota

The current state of python packaging and dependencies pinning.

The scope of this presentation is to show an overview of current state of python packaging and pinning requirements in Python world. Provide an overview of the differences between pip, uv, conda, mamba, provide brief overview of build backends like setuptools, hatchling and poetry and how it differs from application management using poetry, rye, hatch or pixi.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Piotr Mierzejewski

Piotr Mierzejewski

Inżynier danych z wykształceniem zarówno w mechanice, jak i informatyce. Pracuje zawodowo od dziewięciu lat, a od pięciu skupia się na rozwoju oprogramowania. Obecnie współpracuje z amerykańską firmą z branży healthcare, gdzie rozwija aplikacje wspierające procesy ładowania i walidacji danych. Dla Piotra kluczowe jest dążenie do doskonałości w zawodzie – chce być rzemieślnikiem, który dostarcza najwyższą jakość pracy, zawsze stawiając na precyzję i solidność.

Zdjecie Grzegorz Bokota

Grzegorz Bokota Strona prelegenta

Doktorant z Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim aktywnie wykorzystujacy Pythona w pracy naukowej. Wspólautor przedmiotu "Narzędzia programistyczne w Pythonie wspierające analizę danych" na wydziale MIMUW. aktywny kontybutor do kilku Pythonowych projektów OS.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Venture Café, Chmielna 73, 00-801 Warszawa