PyWaw #31

Poniedziałek, 16.12.2013 18:30

Tomasz Ducin

Nasz system rozmawia po Thrifcie Link do prezentacji

Niegdyś należący do facebooka, dziś pod skrzydłami Apache Software Foundation - Thrift to cross-platformowy silnik komunikacji. Łączy komponenty, które mogą być napisane w różnych technologiach (wspiera ponad 20 najpopularniejszych języków), doskonale sprawdza się jako warstwa komunikacji między np. C++owym backendem i skryptowym frontendem. Przedstawię podstawowe elementy thrifta, cele i korzyści z jego stosowania, porównanie z alternatywnymi narzędziami oraz przykład zastosowania w zaawansowanym projekcie.

Konrad Gawda

Quantum Computing & Python Link do prezentacji

Kwantowe komputery to nie bajki - to rzeczywistość... chociaż bardzo skomplikowana. Postaram się jednak w skrócie przedstawić co najważniejsze. Opowiem o fizycznych podstawach, o tym jak zaprzęgnąć je do obliczeń i jak to się obecnie robi w Pythonie.

Łukasz Balcerzak

Python 3 w 2013 i trochę o przyszłości Link do prezentacji

Czy warto już teraz zacząć korzystać z Python’a 3? Jak dużo paczek jest wciąż niekompatybilna z najnowszą wersją tego języka? Co tak naprawdę daje nam wersja trzecia i co jest w planach w kolejnych wersjach? Na te i podobne pytania spróbuję odpowiedzieć na prezentacji. Będzie trochę słupków i wróżbiarstwa.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Tomasz Ducin

Tomasz Ducin Strona prelegenta

Zawodowo programuję od 7 lat, głównie z wykorzystaniem JavaScriptu, Pythona i Javy. Obecnie pracuję w firmie Cybercom Poland jako Senior Software Consultant. Interesuję się nowymi technologiami oraz nowoczesnym podejściem do tworzenia oprogramowania (TDD, CI, scrum, etc). Słucham muzyki kiedy tylko się da, w wolnej chwili bywam w kinie lub teatrze, a weekendy lubię spędzać podróżując. Aha, uwielbiam (Monty) Pythona!

Zdjecie Konrad Gawda

Konrad Gawda Strona prelegenta

Python, Linux and Open Source proponent. Cloud Evangelist, Python trainer and programmer. Reportedly seen at Warsaw Python meetups since the first PyWaw meeting ever. Recognized as an Inland Sailor by the Polish Sailing Association and as an inventor by the US Patent Office.

Zdjecie Łukasz Balcerzak

Łukasz Balcerzak Strona prelegenta

Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa