PyWaw #38

Poniedziałek, 14.07.2014 18:30

Tomasz Paczkowski

Fun with cPython memory allocator Link do prezentacji

Working with Python does not usually involve debugging memory problems: the interpreter takes care of allocating and releasing system memory and you get to enjoy working on real world issues. But what if you encounter such problems? What if your program never releases memory? How do you debug it? This talk describes some of the lesser known properties of cPython memory allocator and some ways to debug memory-related problems, all this based on real events.

Jacek Kołodziej

asyncio-nous: jak i dlaczego spróbować asynchronicznego I/O z biblioteki standardowej Link do prezentacji

Na prezentacji opiszę, czym jest moduł asyncio - dlaczego powstał i jaką rolę w obsłudze asynchronicznego I/O ma spełniać pokazując koncepty/komponenty, których używa. Powiem nieco o pisaniu kodu korzystającego z asyncio. Przedstawię też, do czego konkretnego możemy asyncio wykorzystać już dziś a przede wszystkim - dlaczego powinniśmy w ogóle spróbować asynchronicznego I/O.

Patrycja Waleśko

O tym, dlaczego warto brać udział w koderskich inicjatywach Geek Girls Carrots. Link do prezentacji

Opowiem o społeczności Geek Girls Carrots - czym dokładnie zajmują się "karotki". W szczególności o dwóch ważnych inicjatywach dotyczących programowania w języku Python - Django Carrots i Code Carrots.

Marek Stępniowski

Django - najlepszy microframework? Link do prezentacji

Zaroiło nam się w Pythonie od microframework’ów: Flask, Bottle, Pyramid, Tornado, web.py to tylko niektóre z nich. Django jest zbyt sztywne i ciężkie od niepotrzebnych linii kodu, by z nimi wszystkimi konkurować. Czyżby? Pokażę wam, że Django to najlepszy microframework!

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Tomasz Paczkowski

Tomasz Paczkowski Strona prelegenta

Tomasz is software developer from Kraków, Poland. Currently he prefers working with Python and Django, but he also dabbled with Ruby, PHP and JavaScript. Avid conference goer. Co-organizer of DjangoCon Europe 2013. Local community wrangler, helping with Pykonik: Python users group from Kraków.

Zdjecie Jacek Kołodziej

Jacek Kołodziej Strona prelegenta

Aspires to be A Programmer (https://www.linkedin.com/in/kolodziejj/). Lately into: data engineering in a web services/big data/machine learning environment at Allegro. On the side: Photographs: https://www.instagram.com/unit03/), runs, wanders from one concert to another: http://www.last.fm/user/Unit03 and from one hill to another, too. Plays drums occasionally.

Zdjecie Patrycja Waleśko

Patrycja Waleśko Strona prelegenta

Związana ze społecznością Geek Girls Carrots. Entuzjastka Pythona, koordynatorka warsztatów Django Carrots i organizatorka cotygodniowych warsztatów Code Carrots, które dotyczą programowania w Pythonie. Na co dzień używa Pythona do automatyzacji testów.

Zdjecie Marek Stępniowski

Marek Stępniowski Strona prelegenta

Przepracował kilka lat w Motorola Mobility, Google i Amazon, a obecnie zajmuje się hydrauliką danych w Datadogu. Biegacz. Fotograf. Współtwórca scenariusza Django Carrots. Zanudza uczestników PyWaw swoimi prezentacjami już od 2011 roku.

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa