PyWaw #46

Poniedziałek, 09.03.2015 18:30

Joanna Kasprzak

Wykorzystanie Python'a do modelowania procesów biologicznych

Podczas prezentacji przedstawię jak Python'a wykorzystuje się do badań naukowych i dlaczego właśnie ten język ma dużą moc w rękach badaczy. Pokażę też narzędzia, które stworzyliśmy w naszych laboratoriach do przewidywania procesów biologicznych. A na koniec opowiem o tym jak próbuję wdrażać metodyki Agile do zarządzania projektami w laboratoriach naukowych.

Piotr Szwed

Python w służbie DevOps

Chciałbym wspólnie zastanowić się dlaczego Python jest jedną z lepszych platform wspierających idee DevOps w organizacji i dlaczego warto go tu wykorzystywać w szczególności. Kwestie które chciałbym poruszyć: historia narzędzi wspierających automatyzację (Capistrano, Chef, Puppet), historia Python'owych odpowiedników (Fabric, Mercurial), obecnie dostępne narzędzia (Salt, Ansible) i główne różnice między nimi, kto i gdzie używa tych narzędzi w Polsce, udział polskiej społeczności w tym zakresie (Ralph, Rhodecode, Samsung), przyszłość.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Joanna Kasprzak

Joanna Kasprzak

Na co dzień mama dwójki dzieci, ale też aktywna zawodowo osoba. Obroniła doktorat z bioinformatyki, jest współwłaścicielką firmy bioinformatycznej - VitaInSilica i pracownikiem naukowym w Międzynarodowym Instytucie Badawczym w Warszawie oraz na UAM w Poznaniu. Programuje w Pythonie, kieruje projektami magisterskimi i licencjackimi studentów, współpracuje z programistami i naukowcami koordynując międzynarodowe projekty badawcze. W wolnych chwilach ćwiczy żeby mieć na to wszystko energię.

Zdjecie Piotr Szwed

Piotr Szwed Strona prelegenta

Doświadczony praktyk DevOps (10 lat), pracujący głównie jako freelancer dla różnej wielkości organizacji i bardzo różnych gałęzi gospodarki. W swojej pracy wykorzystujący głównie stos technologiczny oparty o Python'a (tam gdzie to ma uzasadnienie).

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa