Debugując kod CSS, ile razy zdarzyło Ci się zastanawiać co tu się właściwie dzieje? CSS to język o bardzo prostej składni, jednak biorąc pod uwagę jego specyfikę stylowanie stron może być naprawdę frustrującym zadaniem. Przygotowałam tę prezentację z myślą o wszystkich, którym jak dotąd nie udało się ujarzmić CSS-a i często rwą sobie włosy z głowy wyrównując elementy na stronie. Będę mówić między innymi o tym, co to znaczy semantyczny HTML, jak działa kaskada i specyficzność w CSS, co to jest model pudełkowy oraz jak działa pozycjonowanie elementów.
Przekrojowa prezentacja o tym jakie korzyści daje umieszczanie aplikacji w chmurach popularnych dostawców takich jak Google czy Amazon. O zaletach i wadach, a także krótko o nadchodzących zmianach ogłoszonych podczas GCP NEXT 2016.
Cześć! Jestem Marta i zajmuję się programowaniem frontend. Swój pierwszy w życiu kod HTML pisałam już w szkole podstawowej, jednak dopiero w trakcie studiów (oczywiście, technicznych) zaczęłam zawodowo zajmować się kodowaniem interfejsów i stron internetowych. Pracuję jako programistka od 3,5 roku - w pierwszej pracy zaczynałam od programowania warstwy klienckiej aplikacji w JavaScript, niedługo później odkryłam w sobie zapał do kodowania w CSS. I tak już pozostało, ponieważ CSS jest obecnie głównym obszarem mojej specjalizacji jako frontendowca. Poza ściśle programistyczną pracą lubię się dzielić swoją wiedzą - mentoruję, publikuję artykuły na blogach, współorganizuję warsztaty z kodowania HTML i CSS. W wolnym czasie dużo czytam, lubię poznawać nowe miejsca - niezależnie, czy jest to mało znana uliczka w Warszawie czy indyjska plaża.
Inżynier informatyk. Aktywny członek Google Developer Group Warsaw, gdzie wraz z zakręconymi ludźmi organizuje wydarzenia takie jak Arduino Day, Android Study Jam i dziesiątki maratonów i warsztatów programistycznych.
CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).
Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.
Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.
Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.
Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.