Podczas wystąpienia prezentuję wprowadzenie do technologii WebSocket i dzielę się praktycznymi doświadczeniami z projektów, w których implementowałem dwustronną komunikację klient-serwer za pomocą Django-Channels. Rozszerzam pomysły, pojawiające się w innych prezentacjach i tutorialach dostępnych on-line, skupiając się głównie na zastosowaniu tych technologii jako sposobu na wywoływanie zdarzeń po stronie klienta (w kodzie front-endowym) jako efekt zdarzeń back-endowym (np. w warstwie modeli Django).
Propozycja tego, jak można tworzyć mikroserwisy w Pythonie zakładając pisanie testów najpierw, a dopiero potem właściwego kodu. Na każdym etapie pracy. Żadne pseudo-TDD. Skupię się na testach funkcjonalnych badających całych proces aplikacji z zewnątrz (pomogą w tym Docker i Pytest) oraz testach kontraktowych pilnujących, że nikt w trakcie developmentu nie zmienił zewnętrznych interfejsów naszej aplikacji. W drugim przypadku wykorzystany będzie Swagger. Przykłady nie będą polegać na silnej integracji z żadnym webowym frameworkiem. Poruszę też kwestię mierzenia pokrycia testowego w nieco bardziej skomplikowanych przypadkach (jak testy funkcjonalne). Będzie to rozgrzewka przed moją prezentacją na PyConPL 2016, która to z kolei będzie polską wersją mojej pogadanki z EuroPythona 2016 (TDD of Python Microservices).
Na co dzień pracuje jako programista w Sunscrapers. Interesuje się też przetwarzaniem języka naturalnego i pije kawę.
Cała moja dotychczasowa kariera związana jest z Intelem w Gdańsku. Na początku, jako stażysta pracowałem nad wieloplatformowym (Windows, Linux, Android) frameworkiem do automatycznych testów sprzętu. Wtedy pisałem głównie w C# i Javie. Następnie, jako pełnoprawny programista pracowałem w projektach związanych z bezpieczeństwem w IoT i wykorzystaniu sprzętowych modułów kryptograficznych (C++ i Java). W końcu trafiłem do projektu tworzącego platformę do Big Data/Data Science (Intel TAP) opartą o mikroserwisy (Java, Python), gdzie po jakimś czasie zostałem team-leadem zespołu integracyjnego. Postanowiłem jednak zrobić sobie wielkie wakacje i skupić się samorozwoju, dlatego od kwietnia 2016 nie jestem nigdzie zatrudniony.
CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).
Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.
Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.
Sunscrapers is a technology consultancy where the most driven and experienced engineers come together to solve meaningful challenges using software, data, and AI. We’re a team that values excellence, ambition, and trust, combining deep industry expertise with a passion for engineering to create high-impact software for finance and healthcare. At Sunscrapers, you’ll be part of a close-knit team of 40, where your work is valued and your growth is supported. We actively contribute to the engineering community through events, open-source projects, and our in-house R&D lab, giving you the chance to explore the latest technologies. We’re proud to maintain an eNPS above 70 and a 5/5 rating on Glassdoor, reflecting our commitment to creating an environment where everyone thrives. Join us, and be part of a culture that’s as focused on learning and growth as it is on delivering world-class solutions.
Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.