I am an engineer, software developer and systems designer. My education and work abroad augmented my view on technology, especially in the fields of mobile technologies and data management. Teamwork and creativity are of great value for me. I get a great pleasure from playing the classical guitar, which helps me to unwind. Traveling is my passion.
Mł. bryg. dr inż. Adam Krasuski ukończył studia magisterskie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz równocześnie studia inżynierskie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej o specjalności Inżynieria Sterowania. W 2010 roku otrzymał dyplom doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Swoją karierę zawodową związał ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej gdzie do 2001 roku pracuje w Zakładzie Informatyki. Dodatkowo przez 9 lat był analitykiem danych w Deutsche Bahn A.G. Zrealizował wiele naukowych projektów badawczych z zakresu sztucznej inteligencji, systemów wspomagania decyzji oraz analizy ryzyka, ściśle współpracując z Wydziałem Matematyki Informatyki i Mechaniki UW. Od 2017 roku jest współtwórcą oraz CTO firmy ConstultRisk. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego gdzie uczy programowania w języku Python. Jest rozpoznawalną osobą na arenie międzynarodowej, jako organizator warsztatów i konferencji naukowych. Pełni funkcję członka komitetu programowego licznych międzynarodowych konferencji naukowych. Jest zapraszany jako ekspert w dziedzinie wspomagania decyzji przez National Institute of Standard and Technology, National Fire Protection Association, Imperial College London, oraz Aalto University.
Seasoned software engineer currently leading Build Toolchains work at Dropbox within the Developer Infrastructure organisation. Before the Dropbox journey, worked with storage systems at Google, built an ML team at Intel, did browser security & exploitation at Microsoft, holder of several CVEs. Privately - interested in human psychology & economics, an avid cyclist, a wanna-be guitarist, and very recently got a lot into playing Bridge.
Byłam już webdeveloperem, programistą, webdesignerem, a od kilku lat porzuciłam technologie backendowe aby zająć się głównie frontendem. Miłośniczka SCRUMa i zwinnego programowania - uważam, że świetny programista to połączenie umiejętności technicznych oraz "miękkich". Prywatnie interesuje mnie wszystko związane z Kanadą, Norwegią, NASA i japońskimi sztukami walki :)
I'm a web developer in a small French company based in Budapest. I've been contributing to Django for about two years and I joined the core team in June last year. I'm currently living in a small town in the Norwegian countryside and traveling around Europe to meet people from the Django/Python community.
Programuje zawodowo od 2 lat, w świecie Pythona od ponad pół roku. Z wykształcenia (i hobby) elektronik, nie boi się technologii niskopoziomowych. Jeśli akurat nie prokrastynuje - wieczory lubi spędzać z lutownicą w ręku lub na rowerze.
Inżynier informatyk. Aktywny członek Google Developer Group Warsaw, gdzie wraz z zakręconymi ludźmi organizuje wydarzenia takie jak Arduino Day, Android Study Jam i dziesiątki maratonów i warsztatów programistycznych.
Dawid to programista z 8-letnim stażem, który uwielbia testy, architekturę i… magię karcianą! Potrafi rozkładać nie tylko karty, ale także najtrudniejsze problemy programistyczne na części pierwsze. Jego kod jest jak dobrze przetasowana talia - zawsze gotowy na nowe wyzwania i zaskakujące rozwiązania. Uważa, że magia to nie tylko iluzja karciana, ale drobne, codzienne usprawnienia. Dlatego na swoich wystąpieniach odczarowuje największe programistyczne mity. Bardzo lubi dzielić się wiedzą, więc występuje aktywnie na lokalnych meet-upach, takich jak PyStok i QAWelin, a do szerszego grona odbiorców dociera przez bloga (https://ddeby.pl/) i podcast (https://www.youtube.com/@debydabrowski). Po godzinach spędza czas z BatManem, swoim wiernym towarzyszem po krainach IDE. To buldog francuski, gotowy dostarczyć superbohaterskiej inspiracji. A w wolnych chwilach uwielbia rozgrywkę w ulubione gry planszowe, bo przecież rozkminy nie muszą ograniczać się tylko do kodu!
Elisa Jasińska has been automating large-scale networks for over 10 years. She started her career at the Amsterdam Internet Exchange and was later involved in setting up various other Internet Exchanges. She implemented numerous traffic accounting and automation solutions for Internet Exchanges and CDN's - in recent years mostly in Python. Elisa maintains a number of Open Source libraries on GitHub, is actively involved in the Internet Community and regularly presents and conferences such as NANOG and RIPE.
Filip jest programistą samoukiem, obecnie pracuje w Daftcode w zespole Evox. Na codzień programuje w Pythonie 3 bardzo intensywnie używając biblioteki Pytest. Jego niekomputerowe zainteresowania krążą w okół piw kraftowych, szeroko pojętego fitnessu i wycieczek w góry.
Obecnie doktorant informatyki w Zakładzie Telewizji (Politechnika Warszawska, Intytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych) zajmujący się wykorzystaniem technik głębokiego uczenia (ang. Deep Learning) w Odkrywaniu Informacji Muzycznej. Przez ponad 3.5 roku był programista i badaczem w Samsung Electronics, zajmującym się wizją komputerową i przetwarzaniem języka naturalnego. Fan pythonowych bibliotek i frameworków związanych z uczeniem maszynowym (ang. Machine Learning). Po godzinach prezes Koła Naukowego MuGEd i zwolennik otwartej edukacji. W reszcie wolnych chwil widuje się z żoną.
11 lat z Pythonem to wspaniała przygoda, nieważne czy musiałem naprawić błąd na wczoraj, czy zaprojektować zaawansowany i wydajny system, Python nigdy mnie nie zawiódł! 🐍 Uwielbiam optymalizację kodu i złożone problemy. Ostatnio interesują mnie także aspekty organizacyjne i psychologiczne w wytwarzaniu oprogramowania. Uwielbiam dzielić się swoim doświadczeniem. Świeżo upieczony tata, fan fantasy oraz sci-fi, gracz, budowniczy LEGO i wiele innych.
Aspires to be A Programmer (https://www.linkedin.com/in/kolodziejj/). Lately into: data engineering in a web services/big data/machine learning environment at Allegro. On the side: Photographs: https://www.instagram.com/unit03/), runs, wanders from one concert to another: http://www.last.fm/user/Unit03 and from one hill to another, too. Plays drums occasionally.
Bioinformatyk. Adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje również jako projektant algorytmów w firmie EPAM. Specjalizuje się w analizach struktur molekularnych, głównie RNA - badanie oddziaływań, przewidywanie struktur przestrzennych na podstawie liniowych sekwencji nukleotydów. Wykorzystuje techniki eksploracji danych oraz uczenia maszynowego. Posiada też praktyczne doświadczenie w automatycznym przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazów, w szczególności obrazów medycznych. Po godzinach kolekcjoner biletów (jeśli macie jakieś wykorzystane, niepotrzebne bilety, przynieście na spotkanie) oraz zapalony geokeszer.
Pasjonat programowania. Głównie web developer w Pythonie / Vue, fan Dockera i automatyzacji. CTO startupu eSport'owego https://pvpc.eu, team leader w niemieckiej firmie VideoBeat. Oprócz tworzenia serwisów internetowych ma doświadczenia zarówno z proceduralną grafiką 3D, programowaniem gier, jak i uczeniem maszynowym w Pythonie czy przetwarzaniem filmów. W wolnej chwili żongluje, gra w gry i jeździ na rowerze.
Programista Pythona skupiony na społeczności. Współorganizator krakowskiej grupy Pykonik, uczestnik i twórca hackathonów, koordynator Python Challenge mającego miejsce na konferencji PyConPL. W Pythonie pisze od 10 lat z nastawieniem na programowanie webowe. Obecnie pracownik AirSorted, w wolnym czasie miłośnik fantastyki i organizator konwentu Fornost. Na pytanie, co lubi w programowaniu zawsze odpowiada, że kontakt z ludźmi.
Independent Open-Source Contributor and Advisor, Freelance. Jarek is an Engineer with a broad experience in many subjects - Open-Source, Cloud, Mobile, Robotics, AI, Backend, Developer Experience, but he also had a lot of non-engineering experience - running a company, being CTO, organizing big, international community events, technical sales support, pr and marketing advisory but also looking at legal aspect of licensing and building open-source communities are all under his belt. With the experience in very small and very big companies and everything in-between, Jarek found his place in the Open-Source world, where his internal individual-contributor drive can be used to the uttermost of the potential.
Technical Team Lead Manager at Growbots I have been a software developer for over ten years and have led a team of developers since 2016. Currently, I focus mainly on Python, although I have experience with Java and C++ as well. At Growbots, my role involves managing and improving the data aspects of our product. When I'm not working, I enjoy skiing, sailing, and gardening. These hobbies allow me to relax and enjoy time outdoors.
Entuzjasta i ekspert w dziedzinach grid i cloud computingu. Zwolennik baz z rodziny NoSQL (ale nie fanboj). Skupiam się głównie na rozwiązaniach backendowych (nie, nie w rozumieniu backendów webowych). Zawsze otwarty na nowe pomysły. Zawodowo współwłaściciel w Codernity s.c., gdzie od 2011 roku powstają wysokodostępne systemy informatyczne. Myślę że nic nie jest niemożliwe, wystaczy napisać “trochę” kodu Python.
Na co dzień mama dwójki dzieci, ale też aktywna zawodowo osoba. Obroniła doktorat z bioinformatyki, jest współwłaścicielką firmy bioinformatycznej - VitaInSilica i pracownikiem naukowym w Międzynarodowym Instytucie Badawczym w Warszawie oraz na UAM w Poznaniu. Programuje w Pythonie, kieruje projektami magisterskimi i licencjackimi studentów, współpracuje z programistami i naukowcami koordynując międzynarodowe projekty badawcze. W wolnych chwilach ćwiczy żeby mieć na to wszystko energię.
Student EITI PW Właściciel firmy developerskiej CTO w Softwarehose Head of Technology w Intiaro sp. Python Software Architect Merixstudio.
Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biologia, specjalność bioinformatyka. Adiunkt w Zakładzie Ekspresji Genów, Wydział Biologii UAM. Programistka Django, ekspert w analizie danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji oraz tworzenia biologicznych baz danych. Współwłaścicielka firmy bioinformatycznej - VitaInSilica. Miłośniczka kobiet w biznesie i IT - dlatego też współorganizuje spotkania PyLadies Poland. Biegacz-amator z zaliczonymi paroma podiami o zapędach w kierunku maratonów (także ultra), biegów górskich, biegów na orientację i różnych dziwnych odmian biegania. Początkująca (bardzo) rowerzystka MTB.
Od 4 lat zajmuję się programowaniem w Pythonie. Jestem CTO i współzałożycielem startupu uncrawled.com zajmującego się technicznym SEO. Zajmowanie się web crawlerami i scraperami to dla mnie codzienność :) Studiuję informatykę na Politechnice Warszawskiej. Prowadzę szkolenia z Pythona i web scrapingyu. Po godzinach piszę również programistycznego bloga https://kamil.kwapisz.pl.
Katarzyna Kucharczyk is an Apache Beam contributor with a strong background in various languages such as Python and Java. She has gained experience in backend development for mobile applications at Polidea. Kasia also had a chance to work with multiple cloud technologies (Amazon, Google Cloud and others). After work, you can usually meet her at the gym.
Konrad jest programistą specjalizującym się w tworzeniu backendowych aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Senior engineer w xCheck oraz CTO w Ulala Chef. Swoją pasję dzielenia się wiedzą realizuje jako trener, prowadząc szkolenia, głównie z tematów związanych z Pythonem. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.
Currently head of Warsaw office at Plecto, formerly executive director at Goldman Sachs, senior developer and architect at Telmediq, team lead at Puls Biznesu. Usually works with web backends and server applications, taking care of both architecture and implementation (preferably in Python, but it's not a silver bullet). Active tabletop role-playing gamer and GM.
Jego przygoda z programowaniem zaczęła się w 2007 roku - od pisania sieciowych gier 2D (głównie opartych o anime) na platformie BYOND. Od ponad 5 lat jest programistą Pythona (+ trochę JavaScript), zajmuje się głównie aplikacjami internetowymi. Po pracy czasami zmienia się w groźnego korepetytora i uczy ludzi programować w C, C++ i Pythonie. Okazjonalnie wykłada też Pythona w Warszawskich szkołach programowania. Był mentorem w kilku zacnych inicjatywach, m.in. Django Girls i PyLadies. Obecnie pracuje jako freelancer, po pracy rozwija własne projekty i pomysły oraz pomaga w projekcie non-profit: Gothic II Dzieje Khorinis.
- Prelegent na PyKonikach - spotkaniach krakowskiej społeczności Pythonistów - Twórca System Check Framework wprowadzonego w Django 1.7 - Certyfikowany trener zarówno Software Carpentry, jak i Data Carpentry, organizacji szkoleniowej, która przeprowadziła do tej pory 1000+ szkoleń dla 25k+ uczestników - Dla Software Carpentry rozwijał AMY - aplikację w Django do zarządzania szkoleniami (niektóre funkcjonalności: invoicing, raporty, zarządzanie listą trenerów, śledzenie postępów kursantów itd.). - Obecnie szkoleniowiec
Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs
Łukasz Gajowy is an engineer interested in distributed processing and Open-source software development. He got into both topics so badly that recently he’s become an Apache Beam committer. Other than that Łukasz works at Polidea, received an MSc in Information Technology at Warsaw University of Technology, has 6 years of professional experience (mostly in JVM areas) and enjoys jogging in his free time.
3 lata doświadczenia w programowaniu w Pythonie. Rok doświadczenia w PHP. Zainteresowania tworzeniem gier (teoria) od 4 lata, praktyczna ok roku. Uczestnik pierwszej edycji Game Dev School, mentor PyLadies, wykładowca django na WSNHiD w Poznaniu, prelegent na PyCon PL 2014, prowadzący warsztaty na akcji Python Has Power zorganizowanej przez STX Next.
CPython Developer in Residence, Python 3.8 and 3.9 release manager, creator of Black, pianist, dad. Equally interested in music and software engineering, as a classically-trained pianist and a long-time contributor to the Python programming language. Loves to build software for musical instruments. Makes music under the RPLKTR moniker.
Niedawno dołączyłem do zespołu Wayflyer i tym samym przesiadłem się w pracy zawodowej z pisania kodu w Ruby na Pythona i z wypiekami na twarzy odkrywam kolejne ciekawe aspekty tego języka. Kilka lat temu wpadłem do króliczej nory z szyldem "Domain-Driven Design" i ciągle nie mogę znaleźć wyjścia. W związku z tym na przemian płaczę nad tym jak zepsułem projekty, nad którymi pracowałem w przeszłości lub fantazjuję o tym, jak dobrze zrobiłbym je teraz. Najbardziej interesuje mnie analiza systemów pod kątem dzielenia ich na moduły czy mikroserwisy. Jestem też wielkim fanem techniki Event Storming.
I started my programming journey from Basic and C++, few years I spent with Java and finally I discovered Python. I’m keen on having good quality tests. Few years I was working for TomTom in the team responsible for CI and this was good lesson of how unit tests should be written to support best information in case of failure. Currently I work for StxNext and I develop web services.
Tech lead w Codilime. Lubię pisać programy, lubię rozumieć jak działają rzeczy których do tego używam, spędzam (za?) dużo czasu czytając kod różnych bibliotek. Zwykle najpóźniej 15 minut po napisaniu czegoś stwierdzam, że można to zrobić lepiej i fajnie by było to jednak przepisać, jak tylko będę miał chwilę.
Magda od wielu lat jest programistką. Ostatnio skłania się w stronę Data Science. Kiedy nie programuje, uczy programowania. Zorganizowała trzy edycje Rails Girls Warsaw - warsztatów edukacyjnych z Ruby on Rails skierowanych głównie do kobiet. Dodatkowo współprowadzi podstawowy kurs Pythona w Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pomaga studentom kierunków humanistycznych i społecznych odnaleźć się w strumieniach kodu.
Programistka Pythona w dziedzinie geoinformatyki. Obecnie pracuje przy projekcie dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Po godzinach doktorantka geoinformatyki na krakowskim AGH. W wolnych chwilach trener Pythona, mentalne wsparcie Studenckiego Festiwalu Informatycznego oraz Naukowej Sieci Studentów Geoinformatyki.
Programuję w Pythonie. Lubię Pythona i Androida.
Na co dzień koder aplikacji serwerowych maści wszelakiej z użyciem technologii Django, Flask wraz z całym wachlarzem baz danych. Z wyboru Pythonista, uwielbia idee jednego, właściwego rozwiązania - jest perfekcjonistą. W wolnych chwilach prelegent, głównie w światku Pythona, choć nie tylko. Gdy zostanie jeszcze trochę czasu, teoretyzuje na temat zbudowania języka idealnego.
Infrastructure Development Team Leader w Allegro Group. Pragmatyczny twórca oprogramowania wyznający „Fat software manifesto”. Wielbiciel prostoty, i takiego tworzenia oprogramowania aby było dostępne, wydajne i sexy.
Marcin started coding at the age of 8 and loves that to this day. In 2010, he co-founded Xyo (ML heavy search engine) and later Priori Data (app store analytics). After that, he would serve as a Head of Technology at Digital Turbine, before co-founding Neufund, a top 10 Ethereum project. Now he's CTO at dltHub where he writes a lot of OSS code that moves data in Python.
After fruitful encounters with such diverse topics as high performance key value databases, distributed queueing systems, making real time web communication enjoyable, and accelerating the time so that testing servers and protocols takes seconds, Marek Majkowski finally settled for working on DDoS mitigation in the CloudFlare London office, where he appreciates most the parking space for his motorbike. Find me on Twitter @majek04
Z wykształcenia elektrotechnik ze specjalizacją z elektroenergetyki. Programistka samouk, zaczynała w C# pisząc narzędzie do analizy logów telekomunikacyjnych; przeszła przez etap C i jest współodpowiedzialna za polską implementację Eurojackpota; obecnie jej serce skradł Python. Pracuje w firmie Sonova tworząc narzędzia wspomagające wytwarzanie oprogramowania na aparaty słuchowe. W wolnych chwilach pisze opowiadania SF.
Cześć! Jestem Marta i zajmuję się programowaniem frontend. Swój pierwszy w życiu kod HTML pisałam już w szkole podstawowej, jednak dopiero w trakcie studiów (oczywiście, technicznych) zaczęłam zawodowo zajmować się kodowaniem interfejsów i stron internetowych. Pracuję jako programistka od 3,5 roku - w pierwszej pracy zaczynałam od programowania warstwy klienckiej aplikacji w JavaScript, niedługo później odkryłam w sobie zapał do kodowania w CSS. I tak już pozostało, ponieważ CSS jest obecnie głównym obszarem mojej specjalizacji jako frontendowca. Poza ściśle programistyczną pracą lubię się dzielić swoją wiedzą - mentoruję, publikuję artykuły na blogach, współorganizuję warsztaty z kodowania HTML i CSS. W wolnym czasie dużo czytam, lubię poznawać nowe miejsca - niezależnie, czy jest to mało znana uliczka w Warszawie czy indyjska plaża.
Jestem studentem Politechniki Warszawskiej, gdzie intensywnie rozwijam swoje umiejętności w dziedzinie uczenia maszynowego oraz analizy danych. Od pół roku prowadzę 10-osobowy studencki projekt wykorzystujący możliwości AI i eksploracji danych w biznesie, gdzie dostarczam rozwiązań ML oraz zajmuje stanowisko Project Managera. Od 10 lat jestem aktywnym muzykiem, a jazz to moja największa pasja.
Hi my name is Matt and I am a Developer Advocate. I help my colleagues to learn and embrace CI, CD, TDD, Developer Tools Ecosystem and Agile methodologies such as Scrum and Kanban. I am a full of energy extravert who tries to inspire other folks to share their knowledge and spread their passion.
Assistant Professor at the Institute of Computer Science of Warsaw University of Technology, of which he is also a graduate (MSc summa cum laude 2015, PhD 2022). Software engineer, AI researcher, conference speaker, author and co-author of papers on audio ML and artificial intelligence applied to computer games. His primary research area is music information retrieval (MIR). Has also worked with research and engineering teams of Fortune 500 companies, providing ML solutions and analytics. Apart from his scientific and engineering work, he is also an experienced touring and studio musician, having performed for audiences of up to 150,000 people and having toured in Poland, China, Vietnam, the UK, Germany, Ukraine, Lithuania and Estonia, among others.
Z zawodu inżynier oprogramowania. Obecnie pracownik Continuum Analytics. Zawodowo oraz prywatnie pracuję nad różnymi projektami w ramach otwartego oprogramowania, w szczególności współtworzę system algebry komputerowej SymPy. W wolnych chwilach uprawiam kolarstwo górskie i startuję w maratonach MTB.
Absolwent Politechniki Białostockiej. Wojował z wieloma technologiami, aż w końcu padło na język Python. Główne zajęcie to analiza dużych zbiorów danych i przygotowywanie na nich różnego rodzaju predykcji. Dodatkowo prowadzi zajęcia z Machine Learning w języku Python i od czasu do czasu coś powie na prezentacji.
5 Letni Programista Pythona z umiejętnościami DevOpsa, który uwielbia chłonąć oraz dzielić się dużymi dawkami wiedzy, by nasz techniczny świat był nieco lepszy i sprawniejszy. Fascynuje mnie humor i nie waham się go używać podczas mówienia :)
I started my professional adventure with some C/C++ backend development when Python 2.5 wasn’t even released. After over a decade of agile coaching and agile community animating (AgileWarsaw and AgileByExample) I am now serving as the Product Manager of Ray on Golem - a tool for scaling out Python computations.
Programista zawodowo od dnia ukończenia liceum. Full-stack w pełnym znaczeniu tego słowa, z pasją zarówno dla systemów rozproszonych jak i projektowania UI. Open-source w pracy (software engineer @ PostHog, stan na maj 2024), ale też w wolnym czasie. Gdy z dala od komputera, prawdopodobnie jest właśnie na rowerze, w kinie, albo przy dobrej książce.
Cała moja dotychczasowa kariera związana jest z Intelem w Gdańsku. Na początku, jako stażysta pracowałem nad wieloplatformowym (Windows, Linux, Android) frameworkiem do automatycznych testów sprzętu. Wtedy pisałem głównie w C# i Javie. Następnie, jako pełnoprawny programista pracowałem w projektach związanych z bezpieczeństwem w IoT i wykorzystaniu sprzętowych modułów kryptograficznych (C++ i Java). W końcu trafiłem do projektu tworzącego platformę do Big Data/Data Science (Intel TAP) opartą o mikroserwisy (Java, Python), gdzie po jakimś czasie zostałem team-leadem zespołu integracyjnego. Postanowiłem jednak zrobić sobie wielkie wakacje i skupić się samorozwoju, dlatego od kwietnia 2016 nie jestem nigdzie zatrudniony.
Michał jest z Krakowa. W dzień jest mężem, tatą i programistą. W pracy podąża za Manifesto for Software Craftsmanship, Hacker Way i Zen of Python. Wieczorem i nocą zajmuje się pracą dla społeczności. Prowadzi spotkania Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik, angażuje się w organizację warsztatów i konferencji związanych z tym językiem. Jak już znajdzie wolny czas to lubi wypić dobre piwo czy spróbować gry na kolejnym instrumencie muzycznym. Choć po nim tego nie widać, to lubi się dużo ruszać.
Od 12 lat programuje szeroko pojęte aplikacje serwerowe, back-endy i urządzenia embedded. Z tego powodu nie pozwalają mu dotykać UI. Uważa, że historia zatacza koło, a branża IT co 10 lat na nowo wymyśla LISPa. Sam nie wie czemu zajmuje się Pythonem, skoro prawdziwi mężczyźni piszą tylko w ANSI C.
Na co dzień pracuje jako programista w Sunscrapers. Interesuje się też przetwarzaniem języka naturalnego i pije kawę.
Michal Wysokinski is a software engineer in the Frameworks and Tools team making sure that Akamai is using only best tools for the job. He's been involved in numerous projects over the years, some of them being: a data quality monitoring system for CERN's LHCb experiment, a system for aiding Search and Rescue operations for the polish mountain rescue team GOPR and an automatic autoscaler and bidder for AWS EC2 spot market. He's most recent work involves developing frameworks for monitoring and testing Akamai's vast CDN network of more than 250 000 servers and creating a tool for alerting and live analysis based on microservices logs produced by Akamai's internal cloud platform.
Ze swoim 9 letnim doświadczeniem, Miłosz Kusiciel jest nie tylko Python Developerem, ale także Team Leaderem zespołu backendowego w Merixstudio. W swojej codziennej pracy skupia się na zarządzaniu pracą zespołu i poszukiwaniu usprawnień oraz nowych możliwości. Jednak przede wszystkim zajmuje się pisaniem aplikacji. Bardzo lubi dzielić swoją wiedzą podczas wydarzeń związanych z programowaniem - dotychczas prowadził prelekcje podczas m.in. PyCon, PyCode, Django Hotspot czy Dev College Combo. Jego zainteresowania to nowe technologie, procesy automatyzacji oraz branża startupowa.
Jako programista z 4-letnim doświadczeniem 🌱, zgromadziłem bogaty zestaw umiejętności, w tym Python, JavaScript, Java, Bash, SQL i C#. Ponadto, zagłębiłem się w praktyki DevOps, korzystając z narzędzi takich jak Docker i Kubernetes, by tworzyć efektywne i łatwo skalowalne aplikacje 💪. Przez całą moją karierę konsekwentnie dążyłem do inspirowania innych, dzieląc się swoją wiedzą w roli nauczyciela i mentora. Uczestniczenie w wielu udanych projektach 🏆 nauczyło mnie, jak skutecznie współpracować z różnorodnymi zespołami.
Python developer w Daftcode, odpowiedzialny za przebudowę i rozwój nowej odsłony projektu Wisetrends. Ma doświadczenie w web development, crowdsourcingu, analizie danych i big data. Do rozwiązywania problemów wykorzystuje przede wszystkim Pythona. Miłośnik dobrego sci-fi, interesuje się astronomią.
Software developer pracujący w krakowskim Pragmatic Coders, podczas codziennej pracy najczęściej programuję w Pythonie, chociaż ostatnio coraz częściej pojawia się również JavaScript i Solidity. Lubię AWSa, Gitlab CI, Dockera i automatyzację wszystkiego co się da. Po godzinach pomagam w organizacji spotkań Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik.
Tech lead w Codilime. Zajmuję się przygotowanie zawodów Marathon24. Odpowiadam projektowanie, implementację i wdrożenie systemu. Na co dzień programuję w Pythonie i C++.
Twórca serwisu python.rk.edu.pl, programista wykorzystujący Pythona do tworzenia aplikacji webowych. W pogodne noce siedzi na balkonie razem z dużym pomarańczowym teleskopem i fotografuje rozgwieżdżone niebo. W pochmurne dni szuka kolejnych miejsc, gdzie można by wykorzystać Pythona. Niegdyś programista PHP...
Inżynier danych z wykształceniem zarówno w mechanice, jak i informatyce. Pracuje zawodowo od dziewięciu lat, a od pięciu skupia się na rozwoju oprogramowania. Obecnie współpracuje z amerykańską firmą z branży healthcare, gdzie rozwija aplikacje wspierające procesy ładowania i walidacji danych. Dla Piotra kluczowe jest dążenie do doskonałości w zawodzie – chce być rzemieślnikiem, który dostarcza najwyższą jakość pracy, zawsze stawiając na precyzję i solidność.
Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu, programowaniu i wdrażaniu oprogramowania. Doświadczenie zdobywał głównie w start-upach i instytucjach badawczych w Polsce i za granicą. Swój warsztat realizował i realizuje głównie w projektach z dziedziny medycyny, biotechnologii oraz ekologii. Od kilku lat specjalizuje się w modelach językowych dla danych omicznych (genomicznych, proteomicznych) oraz algorytmach komputerowego widzenia (detekcji, segmentacji i klasyfikacji) na rzecz ochroną przyrody. Z sukcesami kierował grantami badawczo-rozwojowymi. Ukończył także studia doktoranckie na Politechnice Białostockiej. Od 10 lat organizuje spotkania białostockiej grupy użytkowników Pythona - PyStok. W latach 2008-2015 związany z organizacją konferencji PyCon PL, a w 2007-2015 z działalnością grupy Polish Python Coders Group (PPCG). Ojciec, mąż, amator biegów terenowych, pływania, treningów oporowych i strzelectwa praktyczno-taktycznego.
Piotr Tynecki, ex-programista z wieloletnim stażem, doktorant Politechniki Białostockiej, założyciel grupy PyStok i twórca start-upu SLAVIC AI, w ramach którego tworzone są rozwiązania AI do walki z antybiotykoopornością. Opracowywane metody wzbudzają zainteresowania firm technologicznych tj. NVIDIA oraz Microsoft, które zdecydowały wesprzeć działania zespołu z Białegostoku w formie grantów naukowych, które trwają do dziś.
Ex-programista, który swoją przygodę z Python'em rozpoczął 1999 roku od wersji 1.5.2. Do końca swojej kariery programistycznej w 2006 roku Python był głównym narzędziem. Choć z czasów programisty pozostało mu używanie Ubuntu oraz pisanie dłuższych maili w Vim'e, to często jest zapraszany przez firmy IT do wspierania ich w rozwoju kompetencji interpersonalnych w ich zespołach. Aktualnie Przemek jest konsultantem OD/OE, coachem, facylitatorem oraz trenerem, częścią międzynarodowego zespołu konsultantów w Scherer Leadership Center oraz nauczycielem Aikido. Pracuje głównie z wyższą kadrą menadżerską w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych oraz rozwiązywaniu konfliktów.
Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów przetwarzania danych oraz aplikacji mobilnych i webowych, dając swoim klientom jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę firmy oraz jej ciągły rozwój, wybierając odpowiednie technologie, dobierając zasoby i stojąc na straży jakości projektów. Przemek wierzy w moc społeczności w świecie technologii - dlatego współorganizuje comiesięczne spotkania programistów technologii Python, PyWaw.
I’m a developer with 20+ years of experience in various areas, including adventures with low-level graphics programming, plus several years of web development and network programming. Currently, I’m a senior software developer in Golem Network, taking care of its Python libraries and most recently, part of the team working on Ray on Golem.
Główny programista fundacji Nowoczesna Polska, gdzie opiekuje się m.in. biblioteką internetową WolneLektury.pl. Interesuje się stykiem oprogramowania, prawa autorskiego i praw cyfrowych. Prywatnie autor strony StrataKazika.pl.
Radomir Dopieralski programuje w Pythonie od 2005 roku, kiedy to zaangażował się w projekt MoinMoin. Od tego czasu pracował przy różnych projektach, między innymi przy systemie Ralph w Allegro oraz, hobbystycznie, przy Hatta Wiki oraz grach pisanych w PyGame. Obecnie zawodowo programuje w projekcie OpenStack dla firmy Red Hat.
Z wykształcenia muzyk – puzonista i fizyk. Z zamiłowania i zawodu pythonista. Trener pythona, współorganizator PyWaw. W wolnych chwilach chwilach uczy się gry na nowych instrumentach, udziela się społecznie i dużo czyta.
Autor kilku książek o Solr i Elasticsearch, rodzic, konsultant w firmie Sematext i współzałożyciel http://solr.pl. Obenie zajmujący stanowisko architekta oraz konsultanta w firmie Sematext Group, Inc. głównie skupiony na systemach rozproszonych oraz technologiach wyszukiwania takich jak Apache Lucene, Solr, Elasticsearch i ich okolicach.
Rodolfo is a long time Pythonista coming from Rio de Janeiro, Brazil. He founded the Coding Dojo Rio, a successful effort to share knowledge and build a community. His curiosity and avidity has taken him to visit several cities, and live in Lisbon, Beijing and now Cracow. He and his team introduced Python technology to the system behind Base, the Intelligent Sales Productivity Platform.
Russell has been a core developer on the Django project since January 2006. He is an active participant on the Django Users and Django Developers mailing lists, and has been a mentor in the Google Summer of Code since 2008. He is also President of the Django Software Foundation, and co-founder of TradesCloud.com. He lives with his wife, son, daughter, and two cats in Perth, Western Australia.
Trener w Bottega IT Minds oraz lider techniczny w Sauce Labs z obsesją na punkcie optymalizowania procesów wytwarzania oprogramowania. Ma ponad dekadę komercyjnego doświadczenia w rozmaitych firmach - produktowych, start-upach oraz software housie. Bloguje pod adresem https://breadcrumbscollector.tech oraz prowadzi newsletter pythoneer.guru. Autor książki o Implementowaniu czystej architektury w Pythonie
Sebastian is a Python consultant, freelancer, and trainer. He started his journey with programming as a software developer at CERN, where he fell in love with Python (and teaching). Now he is helping companies untangle their complicated architecture and build all sorts of interesting Python projects. In his spare time, he talks about Python, best practices in programming, and productivity.
Python Sofware Developer w Growbots. Wcześniej programista NLP i certyfikowany tester. Po godzinach gracz Supreme Commander'a.
Software developer with 4.5 years of commercial experience. Currently works at Polidea in Warsaw. Main tools in his toolbox: Java, JavaScript, Python. Involved mostly in Web Development, especially backends, but also likes to dip his fingers in some frontend code from time to time. Strong advocate of writing clean, readable, testable and maintainable code. Recently working on Apache Airflow, an open-source project for scheduling tasks.
Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent Warszawskiej grupy .net., blogger (IndexOutOfRange.com)
Zawodowo programuję od 7 lat, głównie z wykorzystaniem JavaScriptu, Pythona i Javy. Obecnie pracuję w firmie Cybercom Poland jako Senior Software Consultant. Interesuję się nowymi technologiami oraz nowoczesnym podejściem do tworzenia oprogramowania (TDD, CI, scrum, etc). Słucham muzyki kiedy tylko się da, w wolnej chwili bywam w kinie lub teatrze, a weekendy lubię spędzać podróżując. Aha, uwielbiam (Monty) Pythona!
Tomasz is software developer from Kraków, Poland. Currently he prefers working with Python and Django, but he also dabbled with Ruby, PHP and JavaScript. Avid conference goer. Co-organizer of DjangoCon Europe 2013. Local community wrangler, helping with Pykonik: Python users group from Kraków.
Full-stack developer, tata, amator rosyjskiej fantastyki, gier retro i indie, czasem tech writer. Lubię eksperymentować z technologiami takimi jak Python, Go, TypeScript i Kubernetes. Obecnie pracuję jako team lead w Codility i pomagam rozwijać platformę do produkcji i weryfikacji zadań programistycznych. W wolnych chwilach próbuję wspinaczki, elektroniki i kaligrafii.
Tomek ukończył informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od blisko 10 lat programuje zawodowo w C/C++, tworząc wysokowydajne systemy dostosowane do przetwarzania dużej ilości informacji. Nie boi się nowych technologii, w tym systemów rozproszonych (MooseFS, Aerospike, Hive, Kafka) i języków (Python, Scala), które są jedynie narzędziem do rozwiązania problemu. Aktualnie Technical Leader w Codilime. Delegat World Cube Association.
Edukatorka, której udało się połączyć w pracy swoje trzy pasje: nauczanie dzieci, kreatywne działania i technologie. Współzałożycielka szkoły programowania dla dzieci Kids Code Fun, koordynatorka programu fundacji Girls Code Fun. Jeśli programista to poeta lub powieściopisarz, to Van Anh szkoli przyszłych twórców ucząc ich alfabetu.
Miłośnik pythona lubiący rozbierać oprogramowanie na części pierwsze i dzielić się wiedzą.
Wojciech Barczynski is a Senior Software Engineer and Team Lead in newly open SMACC office in Warsaw. SMACC is a ML/AI FinTech from Berlin. Since 2015 SMACC, with the help of AI and Machine Learning, aims to fully automate accounting for small and medium-sized enterprises. As a trainer/lecturer freelancer, Wojciech helps people to master software engineering technologies and cloud solutions. He works closely with the WSB university in Wrocław and ALK in Warsaw. His interests are distributed systems, software development (Continuous Integration, Software Craftsmanship, TDD), system engineering, software architecture for cloud-ready applications. Wojciech's weapons of choice: Golang, Python, Java, Kubernetes, Traefik, Terraform, Consul, GCP and AWS.
Informatyk z zamiłowania i z zawodu. Inżynier z doktoratem. Od dawna interesuje się systemami rozproszonymi, wytwarzaniem oprogramowania i samym programowaniem. Po 15 latach pracy akademickiej i badania systemów rozproszonych obecnie tworzy oprogramowanie dla FLYR Inc. (http://flyrlabs.com). Współtworzy Rzeszowską grupę użytkowników języka Ruby (http://RRUG.pl).
Wojtek Erbetowski jest (współ)organizatorem wielu inicjatyw społecznościowych, w tym Warszawskiej Grupy Użytkowników Java, Mobile Warsaw, Warsjawa, Git Kata oraz Mobile Central Europe. Programuje zawodowo obok Pythona także w Scali i Groovym, chleb zapewnia mu posada Lidera Technologicznego w Polidei, a w czasie wolnym lubi się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi deweloperami (Confitura, 33rd Degree, Eclipse DemoCamp, Git Kata, oraz wielokrotnie na deskach WJUG).