PyWaw #103

Poniedziałek, 20.02.2023 18:30

Sebastian Buczyński

Ma 100% pokrycia kodu i pisze MNIEJ testów! [ZOBACZ JAK]

Wokół code coverage i wymuszania w kodzie określonego poziomu pokrycia narosło wiele mitów. Z pewnością można popsuć sobie w ten sposób przyjemność z kodowania i dorobić sporo głupiej roboty, ale można też wykorzystać je dla większej produktywności czy poczucia większej kontroli i łatwiejszego wchodzenia we flow. W tej prezentacji podyskutujemy o strategii testowania i procesie rozwijania kodu, który świetnie komponuje się z 100% pokryciem kodu i nie zostawia złych wspomnień. Przyjdź koniecznie, jeśli uważasz pisanie testów za smutny obowiązek.

Michał Nowotka

Streamlit - the fastest way to build and share data apps.

In my presentation, I'd like to give an overview of Streamlit. It's an open source python library that allows data scientists quickly share their work online without having to deal with frontend (CSS, JS, React). I'd like to describe the main design principles that make it easy to work with and share my demo application.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Sebastian Buczyński

Sebastian Buczyński Strona prelegenta

Principal Software Engineer w Webinterpret z obsesją na punkcie optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania. Najchętniej programuje w Pythonie i Elixirze. Doświadczenie z pracy zdobywał w firmach produktowych, start-upach i zahaczając o software house. Bloguje i występuje na prawdziwej i wirtualnej scenie. Autor książki o Implementowaniu Czystej Architektury w Pythonie.

Zdjecie Michał Nowotka

Michał Nowotka Strona prelegenta

Przede wszystkim jestem geekiem - interesują mnie wszystkie tematy związane z nowymi technologiami, naukami ścisłymi i hackowaniem wszystkiego od pralki do chmury. Zawodowo związany z YouGov, gdzie pracuję jako Backend Team Lead. Wcześniej uwikłany w chemię obliczeniową w Europejskim Instytucje Bioinformatyki (EMBL-EBI) w Cambridge, gdzie pracowałem jako Technical Lead, tworząc otwarte oprogramowanie i produkując otwarte dane, których jestem entuzjastą oraz w CERN, tworząc oprogramowanie do monitorowania przetwarzania sieciowego (gridów). Z wykształcenia informatyk, ukończyłem warszawską Polibudę (Elka). Uwielbiam Pythona, sztuczną inteligencję oraz szeroko pojęte technologie webowe.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

FC.APP

Tworzymy aplikację, która ułatwia życie całej społeczności piłkarskiej - trenerów, zawodników i kibiców. FC.APP służy m.in. do organizowania turniejów, zbierania statystyk meczowych i odnajdywania perspektywicznych zawodników. Współpracujemy z tysiącami trenerów i sporymi organizacjami pokroju PZPN. Jeżeli interesuje Cię piłka nożna i ambitne pythonowe projekty, zapraszamy do kontaktu! 

FLYR

We are on a path to become the single largest provider of commercial intelligence and automation across the travel and transportation industry. Starting with airlines, we provide the Cirrus Revenue Operating System™ that reshapes how travel and transportations businesses plan their commercial operation. We displace legacy data, forecasting, pricing, and reporting solutions with a single enterprise SaaS platform that leverages the latest advancements in deep learning, cloud computing, and user experience. Our hyper-accurate contextual forecasts enable the most effective scheduling, marketing, and leadership decisions while directly managing the pricing for billions of dollars worth of product and revenue.

Scalo

Scalo is a software house that helps various Clients to scale business operations, grow, and achieve more. Maybe you will join them, to start your dream job? Visit the webpage of Scalo to enter the adventure! https://www.career.scalosoft.com

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Meta Przestrzeń, Koszykowa 61, Warszawa