Prelegenci

 • Zdjecie Adam Dziedzic

  Adam Dziedzic

  Strona prelegenta

  I am an engineer, software developer and systems designer. My education and work abroad augmented my view on technology, especially in the fields of mobile technologies and data management. Teamwork and creativity are of great value for me. I get a great pleasure from playing the classical guitar, which helps me to unwind. Traveling is my passion.

 • Zdjecie Adam Krasuski

  Adam Krasuski

  Strona prelegenta

  Mł. bryg. dr inż. Adam Krasuski ukończył studia magisterskie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz równocześnie studia inżynierskie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej o specjalności Inżynieria Sterowania. W 2010 roku otrzymał dyplom doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Swoją karierę zawodową związał ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej gdzie do 2001 roku pracuje w Zakładzie Informatyki. Dodatkowo przez 9 lat był analitykiem danych w Deutsche Bahn A.G. Zrealizował wiele naukowych projektów badawczych z zakresu sztucznej inteligencji, systemów wspomagania decyzji oraz analizy ryzyka, ściśle współpracując z Wydziałem Matematyki Informatyki i Mechaniki UW. Od 2017 roku jest współtwórcą oraz CTO firmy ConstultRisk. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego gdzie uczy programowania w języku Python. Jest rozpoznawalną osobą na arenie międzynarodowej, jako organizator warsztatów i konferencji naukowych. Pełni funkcję członka komitetu programowego licznych międzynarodowych konferencji naukowych. Jest zapraszany jako ekspert w dziedzinie wspomagania decyzji przez National Institute of Standard and Technology, National Fire Protection Association, Imperial College London, oraz Aalto University.

 • Zdjecie Aleksander Kawala

  Aleksander Kawala

  Strona prelegenta

  Fullstack engineer at Sunscrapers. Automation enthusiast, loves simple and efficient solutions. I'm focused on Django and React. Besides normal work I've conducted my own Python workshops for 9-17 years old (and had a lot of fun with it).

 • Zdjecie Alex Pitis

  Alex Pitis

  Strona prelegenta

  Seasoned software engineer currently leading Build Toolchains work at Dropbox within the Developer Infrastructure organisation. Before the Dropbox journey, worked with storage systems at Google, built an ML team at Intel, did browser security & exploitation at Microsoft, holder of several CVEs. Privately - interested in human psychology & economics, an avid cyclist, a wanna-be guitarist, and very recently got a lot into playing Bridge.

 • Zdjecie Ania Wszeborowska

  Ania Wszeborowska

  Strona prelegenta

  Programistka wykorzystująca Pythona gdzie się da. Entuzjastka dzielenia się zarówno kodem, jak i wiedzą. Do tego właśnie zachęca organizując spotkania społeczności PyLadies Poland. Uzależniona od ciągłego bycia w ruchu.

 • Zdjecie Anna Matysiak

  Anna Matysiak

  Strona prelegenta

  Byłam już webdeveloperem, programistą, webdesignerem, a od kilku lat porzuciłam technologie backendowe aby zająć się głównie frontendem. Miłośniczka SCRUMa i zwinnego programowania - uważam, że świetny programista to połączenie umiejętności technicznych oraz "miękkich". Prywatnie interesuje mnie wszystko związane z Kanadą, Norwegią, NASA i japońskimi sztukami walki :)

 • Zdjecie Anna Warzecha

  Anna Warzecha

  Strona prelegenta

  Anna Warzecha pracuje jako software engineer w firmie 10Clouds. Backendowiec z wyboru, frontendowiec z konieczności, linuksowiec z zamiłowania.

 • Zdjecie Artur Żyliński

  Artur Żyliński

  Strona prelegenta

  Tech Leader w Growbots - A.I. for Sales. Odpowiedzialny za architekturę i jakość rozwiązań (Python, Tornado, Elasticsearch, Docker, Ansible, JS). Doświadczony w pracy w zespołach międzynarodowych, zwolennik Agile. Twierdzi, że lubi pracę pod presją.

 • Zdjecie Baptiste Mispelon

  Baptiste Mispelon

  Strona prelegenta

  I'm a web developer in a small French company based in Budapest. I've been contributing to Django for about two years and I joined the core team in June last year. I'm currently living in a small town in the Norwegian countryside and traveling around Europe to meet people from the Django/Python community.

 • Zdjecie Damian Gadomski

  Damian Gadomski

  Programuje zawodowo od 2 lat, w świecie Pythona od ponad pół roku. Z wykształcenia (i hobby) elektronik, nie boi się technologii niskopoziomowych. Jeśli akurat nie prokrastynuje - wieczory lubi spędzać z lutownicą w ręku lub na rowerze.

 • Zdjecie Daniel Greenfeld

  Daniel Greenfeld

  Strona prelegenta

  Daniel Greenfeld is a developer working mostly with Python, Django, and JavaScript. He's the co-author of Two Scoops of Django: Best Practices for Django 1.5. He is a principal at Cartwheel Web, a firm specializing in Python and Django applications.

 • Zdjecie Darek Niespodziany

  Darek Niespodziany

  Inżynier informatyk. Aktywny członek Google Developer Group Warsaw, gdzie wraz z zakręconymi ludźmi organizuje wydarzenia takie jak Arduino Day, Android Study Jam i dziesiątki maratonów i warsztatów programistycznych.

 • Zdjecie Dawid Dęby

  Dawid Dęby

  Strona prelegenta

  Dawid to programista z 8-letnim stażem, który uwielbia testy, architekturę i… magię karcianą! Potrafi rozkładać nie tylko karty, ale także najtrudniejsze problemy programistyczne na części pierwsze. Jego kod jest jak dobrze przetasowana talia - zawsze gotowy na nowe wyzwania i zaskakujące rozwiązania. Uważa, że magia to nie tylko iluzja karciana, ale drobne, codzienne usprawnienia. Dlatego na swoich wystąpieniach odczarowuje największe programistyczne mity.  Bardzo lubi dzielić się wiedzą, więc występuje aktywnie na lokalnych meet-upach, takich jak PyStok i QAWelin, a do szerszego grona odbiorców dociera przez bloga (https://ddeby.pl/) i podcast (https://www.youtube.com/@debydabrowski).  Po godzinach spędza czas z BatManem, swoim wiernym towarzyszem po krainach IDE. To buldog francuski, gotowy dostarczyć superbohaterskiej inspiracji. A w wolnych chwilach uwielbia rozgrywkę w ulubione gry planszowe, bo przecież rozkminy nie muszą ograniczać się tylko do kodu! 

 • Zdjecie Dominik Kozaczko

  Dominik Kozaczko

  Strona prelegenta

  Pogramista, pedagog, od niedawna CTO niedużego startupu. Miłośnik ruchu Open Source i języka Python, którego pomógł wprowadzić na maturę. Po 15 latach siedzenia w Django postanowił poromansować z FastAPI oraz mocniej wejść w HATEOAS.

 • Zdjecie Dorota Jarecka

  Dorota Jarecka

  Strona prelegenta

  Z wykształcenia fizyk, pracuje w Instytucie Geofizyki Wydziału Fizyki, Uniwersytetu Warszawskiego. Wykorzystuje modele numeryczne do opisu procesów atmosferycznych. Interesuje się możliwościami użycia Pythona w nauce, w szczególności w modelowaniu numerycznym.

 • Zdjecie Elisa Jasińska

  Elisa Jasińska

  Elisa Jasińska has been automating large-scale networks for over 10 years. She started her career at the Amsterdam Internet Exchange and was later involved in setting up various other Internet Exchanges. She implemented numerous traffic accounting and automation solutions for Internet Exchanges and CDN's - in recent years mostly in Python. Elisa maintains a number of Open Source libraries on GitHub, is actively involved in the Internet Community and regularly presents and conferences such as NANOG and RIPE.

 • Zdjecie Filip Hoffmann

  Filip Hoffmann

  Filip jest programistą samoukiem, obecnie pracuje w Daftcode w zespole Evox. Na codzień programuje w Pythonie 3 bardzo intensywnie używając biblioteki Pytest. Jego niekomputerowe zainteresowania krążą w okół piw kraftowych, szeroko pojętego fitnessu i wycieczek w góry.

 • Zdjecie Grzegorz Bokota

  Grzegorz Bokota

  Strona prelegenta

  Doktorant z Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim aktywnie wykorzystujacy Pythona w pracy naukowej. Wspólautor przedmiotu "Narzędzia programistyczne w Pythonie wspierające analizę danych" na wydziale MIMUW. aktywny kontybutor do kilku Pythonowych projektów OS.

 • Zdjecie Grzegorz Gwardys

  Grzegorz Gwardys

  Obecnie doktorant informatyki w Zakładzie Telewizji (Politechnika Warszawska, Intytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych) zajmujący się wykorzystaniem technik głębokiego uczenia (ang. Deep Learning) w Odkrywaniu Informacji Muzycznej. Przez ponad 3.5 roku był programista i badaczem w Samsung Electronics, zajmującym się wizją komputerową i przetwarzaniem języka naturalnego. Fan pythonowych bibliotek i frameworków związanych z uczeniem maszynowym (ang. Machine Learning). Po godzinach prezes Koła Naukowego MuGEd i zwolennik otwartej edukacji. W reszcie wolnych chwil widuje się z żoną.

 • Zdjecie Grzegorz Kocjan

  Grzegorz Kocjan

  Strona prelegenta

  11 lat z Pythonem to wspaniała przygoda, nieważne czy musiałem naprawić błąd na wczoraj, czy zaprojektować zaawansowany i wydajny system, Python nigdy mnie nie zawiódł! 🐍 Uwielbiam optymalizację kodu i złożone problemy. Ostatnio interesują mnie także aspekty organizacyjne i psychologiczne w wytwarzaniu oprogramowania. Uwielbiam dzielić się swoim doświadczeniem. Świeżo upieczony tata, fan fantasy oraz sci-fi, gracz, budowniczy LEGO i wiele innych.

 • Zdjecie Grzegorz Nosek

  Grzegorz Nosek

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel i Chief Tinkering Officer w MegiTeam. Zbyt doświadczony administrator serwerów i programista systemowy, programista Python/Django. Leniwy do szpiku kości, automatyzuje wszystko, co musi robić trzeci raz.

 • Zdjecie Grzegorz Skupień

  Grzegorz Skupień

  Strona prelegenta

  Pasjonat dzielenia się wiedzą i fan warszawskich meetupów. Zawodowo związany z Orange Polska, gdzie zajmuje się automatyzacją testów protokołów sieciowych oraz rozwojem usług backendowych na potrzeby odnowy urządzeń multimedialnych.

 • Zdjecie Ignacy Sokołowski

  Ignacy Sokołowski

  Strona prelegenta

  Programuję w Pythonie w pracy i w wolnym czasie po pracy. Lubię prosty i czytelny kod, szybkie testy jednostkowe i dobrą dokumentację.

 • Zdjecie Jacek Kołodziej

  Jacek Kołodziej

  Strona prelegenta

  Aspires to be A Programmer (https://www.linkedin.com/in/kolodziejj/). Lately into: data engineering in a web services/big data/machine learning environment at Allegro. On the side: Photographs: https://www.instagram.com/unit03/), runs, wanders from one concert to another: http://www.last.fm/user/Unit03 and from one hill to another, too. Plays drums occasionally.

 • Zdjecie Jacek Śmietański

  Jacek Śmietański

  Strona prelegenta

  Bioinformatyk. Adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje również jako projektant algorytmów w firmie EPAM. Specjalizuje się w analizach struktur molekularnych, głównie RNA - badanie oddziaływań, przewidywanie struktur przestrzennych na podstawie liniowych sekwencji nukleotydów. Wykorzystuje techniki eksploracji danych oraz uczenia maszynowego. Posiada też praktyczne doświadczenie w automatycznym przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazów, w szczególności obrazów medycznych. Po godzinach kolekcjoner biletów (jeśli macie jakieś wykorzystane, niepotrzebne bilety, przynieście na spotkanie) oraz zapalony geokeszer.

 • Zdjecie Jacek Szpot

  Jacek Szpot

  Strona prelegenta

  Ogólnie jakieś takie ADHD. Nie przepadam za programowaniem (już od 12 lat), chyba wolałbym mieć własną kawiarnię, albo być ogrodnikiem. Języki to tylko narzędzia, a produkty budują ludzie i kultura - więc próbuję czasem o tym przypominać.

 • Zdjecie Jakub Gocławski

  Jakub Gocławski

  Strona prelegenta

  CTO w Social WiFi, startupie tworzącym platformę typu SaaS w Pythonie i Kubernetesie.

 • Zdjecie Jakub Kot

  Jakub Kot

  Strona prelegenta

  Entuzjasta Pythona, użytkownik Linuxa, czasem pisze w Javascripcie. Interesuje się sieciami komputerowymi, uczeniem maszynowym i wszystkim co związane z komputerami.

 • Zdjecie Jakub Skałecki

  Jakub Skałecki

  Strona prelegenta

  Pasjonat programowania. Głównie web developer w Pythonie / Vue, fan Dockera i automatyzacji. CTO startupu eSport'owego https://pvpc.eu, team leader w niemieckiej firmie VideoBeat. Oprócz tworzenia serwisów internetowych ma doświadczenia zarówno z proceduralną grafiką 3D, programowaniem gier, jak i uczeniem maszynowym w Pythonie czy przetwarzaniem filmów. W wolnej chwili żongluje, gra w gry i jeździ na rowerze.

 • Zdjecie Jakub Szczepanik

  Jakub Szczepanik

  Strona prelegenta

  Programista Pythona z zainteresowaniami w dziedzinie architektury systemów. Obecnie pracujący w WebInterpret.

 • Zdjecie Jakub Wasielak

  Jakub Wasielak

  Strona prelegenta

  Programista Pythona skupiony na społeczności. Współorganizator krakowskiej grupy Pykonik, uczestnik i twórca hackathonów, koordynator Python Challenge mającego miejsce na konferencji PyConPL. W Pythonie pisze od 10 lat z nastawieniem na programowanie webowe. Obecnie pracownik AirSorted, w wolnym czasie miłośnik fantastyki i organizator konwentu Fornost. Na pytanie, co lubi w programowaniu zawsze odpowiada, że kontakt z ludźmi.

 • Zdjecie Jakub Wilkowski

  Jakub Wilkowski

  Strona prelegenta

  Python developer @ 10Clouds. Wcześniej związany z telekomunikacją, zarówno przez pracę jak i studia. Od liceum unikałem programowania jak tylko mogłem, ale w końcu mnie dopadło. Lubię dziwną muzykę, fikuśne piwa i moją wiecznie pełną listę rzeczy to-do.

 • Zdjecie Jan Urbański

  Jan Urbański

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel w Ducksboard, uczestnik projektu PostgreSQL i autor kilku poprawek do psycopg2. Utrzymuje txpostgres, bibliotekę służącą do łączenia się z Postgresem z programów opartych na Twisted.

 • Zdjecie Jarek Potiuk

  Jarek Potiuk

  Independent Open-Source Contributor and Advisor, Freelance. Jarek is an Engineer with a broad experience in many subjects - Open-Source, Cloud, Mobile, Robotics, AI, Backend, Developer Experience, but he also had a lot of non-engineering experience - running a company, being CTO, organizing big, international community events, technical sales support, pr and marketing advisory but also looking at legal aspect of licensing and building open-source communities are all under his belt. With the experience in very small and very big companies and everything in-between, Jarek found his place in the Open-Source world, where his internal individual-contributor drive can be used to the uttermost of the potential.

 • Zdjecie Jarek Śmietanka

  Jarek Śmietanka

  Technical Team Lead Manager at Growbots I have been a software developer for over ten years and have led a team of developers since 2016. Currently, I focus mainly on Python, although I have experience with Java and C++ as well. At Growbots, my role involves managing and improving the data aspects of our product. When I'm not working, I enjoy skiing, sailing, and gardening. These hobbies allow me to relax and enjoy time outdoors.

 • Zdjecie Jędrzej Nowak

  Jędrzej Nowak

  Entuzjasta i ekspert w dziedzinach grid i cloud computingu. Zwolennik baz z rodziny NoSQL (ale nie fanboj). Skupiam się głównie na rozwiązaniach backendowych (nie, nie w rozumieniu backendów webowych). Zawsze otwarty na nowe pomysły. Zawodowo współwłaściciel w Codernity s.c., gdzie od 2011 roku powstają wysokodostępne systemy informatyczne. Myślę że nic nie jest niemożliwe, wystaczy napisać “trochę” kodu Python.

 • Zdjecie Joanna Kasprzak

  Joanna Kasprzak

  Na co dzień mama dwójki dzieci, ale też aktywna zawodowo osoba. Obroniła doktorat z bioinformatyki, jest współwłaścicielką firmy bioinformatycznej - VitaInSilica i pracownikiem naukowym w Międzynarodowym Instytucie Badawczym w Warszawie oraz na UAM w Poznaniu. Programuje w Pythonie, kieruje projektami magisterskimi i licencjackimi studentów, współpracuje z programistami i naukowcami koordynując międzynarodowe projekty badawcze. W wolnych chwilach ćwiczy żeby mieć na to wszystko energię.

 • Zdjecie Kacper Świętkowski

  Kacper Świętkowski

  Student EITI PW Właściciel firmy developerskiej CTO w Softwarehose Head of Technology w Intiaro sp. Python Software Architect Merixstudio.

 • Zdjecie Kaja Milanowska

  Kaja Milanowska

  Strona prelegenta

  Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biologia, specjalność bioinformatyka. Adiunkt w Zakładzie Ekspresji Genów, Wydział Biologii UAM. Programistka Django, ekspert w analizie danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji oraz tworzenia biologicznych baz danych. Współwłaścicielka firmy bioinformatycznej - VitaInSilica. Miłośniczka kobiet w biznesie i IT - dlatego też współorganizuje spotkania PyLadies Poland. Biegacz-amator z zaliczonymi paroma podiami o zapędach w kierunku maratonów (także ultra), biegów górskich, biegów na orientację i różnych dziwnych odmian biegania. Początkująca (bardzo) rowerzystka MTB.

 • Zdjecie Kamil Chmielewski

  Kamil Chmielewski

  Strona prelegenta

  Poszukiwacz rozwiązań OpenSource dostarczających wartość, który często z tego powodu trafia do świata Pythona. Czasem programista, tester, scrum master, product owner, lider zespołu albo architekt.

 • Zdjecie Kamil Kwapisz

  Kamil Kwapisz

  Strona prelegenta

  Od 4 lat zajmuję się programowaniem w Pythonie. Jestem CTO i współzałożycielem startupu uncrawled.com zajmującego się technicznym SEO. Zajmowanie się web crawlerami i scraperami to dla mnie codzienność :) Studiuję informatykę na Politechnice Warszawskiej. Prowadzę szkolenia z Pythona i web scrapingyu. Po godzinach piszę również programistycznego bloga https://kamil.kwapisz.pl.

 • Zdjecie Kamil Szcześniak

  Kamil Szcześniak

  Strona prelegenta

  Fan Pythona. Zagorzały zwolennik FLOSS. Hobbistycznie interesuje się każdą ciekawą nową otwartą technologią. Zawodowo pracuje od 6 lat, tworzę oprogramowanie przy użyciu C++/boost/Qt, głównie w branży gier. Obecnie jestem zatrudniony jako Software Architekt w firmie ZPR SA.

 • Zdjecie Kamil Szymański

  Kamil Szymański

  Strona prelegenta

  software developer, JVM & open-source enthusiast, develops D2C investment platform @ Pragmatic Coders

 • Zdjecie Kamil Szymański

  Kamil Szymański

  Strona prelegenta

  Software developer, od kilku lat zawodowo związany z Javą i JVM. Ma sentyment do Pythona, w którym zaczynał karierę programistyczną. Po godzinach współorganizuje Warszawską Grupę Użytkowników Javy, Warsjawę i inne eventy.

 • Zdjecie Kamil Warguła

  Kamil Warguła

  Strona prelegenta

  Software Engineer w Grupie Allegro. Miłośnik wolnego oprogramowania. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką.

 • Zdjecie Katarzyna Kucharczyk

  Katarzyna Kucharczyk

  Strona prelegenta

  Katarzyna Kucharczyk is an Apache Beam contributor with a strong background in various languages such as Python and Java. She has gained experience in backend development for mobile applications at Polidea. Kasia also had a chance to work with multiple cloud technologies (Amazon, Google Cloud and others). After work, you can usually meet her at the gym.

 • Zdjecie Konrad Gawda

  Konrad Gawda

  Strona prelegenta

  Zwolennik Pythona, Linuxa i Open Source. Popularyzator rozwiązań chmurowych, trener programowania, znawca sieci telekomunikacyjnych. Posiadacz patentów wydanych przez Polski Związek Żeglarski i Urząd Patentowy USA. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

 • Zdjecie Konrad Hałas

  Konrad Hałas

  Strona prelegenta

  Konrad jest programistą specjalizującym się w tworzeniu backendowych aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Senior engineer w xCheck oraz CTO w Ulala Chef. Swoją pasję dzielenia się wiedzą realizuje jako trener, prowadząc szkolenia, głównie z tematów związanych z Pythonem. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.

 • Zdjecie Krzysztof Bujniewicz

  Krzysztof Bujniewicz

  Strona prelegenta

  Currently head of Warsaw office at Plecto, formerly executive director at Goldman Sachs, senior developer and architect at Telmediq, team lead at Puls Biznesu. Usually works with web backends and server applications, taking care of both architecture and implementation (preferably in Python, but it's not a silver bullet). Active tabletop role-playing gamer and GM.

 • Zdjecie Krzysztof Figaj

  Krzysztof Figaj

  Strona prelegenta

  Krzysztof Figaj ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Infromatyka wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest stypendystą programu UE-Canada Mobility. Zawodowo Pythonem zajmuje się od 5 lat. Obecnie pracuje w firmie Applause.

 • Zdjecie Krzysztof Jura

  Krzysztof Jura

  Strona prelegenta

  Jego przygoda z programowaniem zaczęła się w 2007 roku - od pisania sieciowych gier 2D (głównie opartych o anime) na platformie BYOND. Od ponad 5 lat jest programistą Pythona (+ trochę JavaScript), zajmuje się głównie aplikacjami internetowymi. Po pracy czasami zmienia się w groźnego korepetytora i uczy ludzi programować w C, C++ i Pythonie. Okazjonalnie wykłada też Pythona w Warszawskich szkołach programowania. Był mentorem w kilku zacnych inicjatywach, m.in. Django Girls i PyLadies. Obecnie pracuje jako freelancer, po pracy rozwija własne projekty i pomysły oraz pomaga w projekcie non-profit: Gothic II Dzieje Khorinis.

 • Zdjecie Krzysztof Mędrela

  Krzysztof Mędrela

  Strona prelegenta

  - Prelegent na PyKonikach - spotkaniach krakowskiej społeczności Pythonistów - Twórca System Check Framework wprowadzonego w Django 1.7 - Certyfikowany trener zarówno Software Carpentry, jak i Data Carpentry, organizacji szkoleniowej, która przeprowadziła do tej pory 1000+ szkoleń dla 25k+ uczestników - Dla Software Carpentry rozwijał AMY - aplikację w Django do zarządzania szkoleniami (niektóre funkcjonalności: invoicing, raporty, zarządzanie listą trenerów, śledzenie postępów kursantów itd.). - Obecnie szkoleniowiec

 • Zdjecie Łukasz Balcerzak

  Łukasz Balcerzak

  Strona prelegenta

  Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs

 • Zdjecie Łukasz Gajowy

  Łukasz Gajowy

  Strona prelegenta

  Łukasz Gajowy is an engineer interested in distributed processing and Open-source software development. He got into both topics so badly that recently he’s become an Apache Beam committer. Other than that Łukasz works at Polidea, received an MSc in Information Technology at Warsaw University of Technology, has 6 years of professional experience (mostly in JVM areas) and enjoys jogging in his free time.

 • Zdjecie Łukasz Jagodziński

  Łukasz Jagodziński

  3 lata doświadczenia w programowaniu w Pythonie. Rok doświadczenia w PHP. Zainteresowania tworzeniem gier (teoria) od 4 lata, praktyczna ok roku. Uczestnik pierwszej edycji Game Dev School, mentor PyLadies, wykładowca django na WSNHiD w Poznaniu, prelegent na PyCon PL 2014, prowadzący warsztaty na akcji Python Has Power zorganizowanej przez STX Next.

 • Zdjecie Łukasz Langa

  Łukasz Langa

  Strona prelegenta

  CPython Developer in Residence, Python 3.8 and 3.9 release manager, creator of Black, pianist, dad. Equally interested in music and software engineering, as a classically-trained pianist and a long-time contributor to the Python programming language. Loves to build software for musical instruments. Makes music under the RPLKTR moniker.

 • Zdjecie Łukasz Mach

  Łukasz Mach

  Strona prelegenta

  Programista Pythona, aktualnie pracuje w Allegro. Nadal dziwi się że sekwencje słów w pamięci komputera mogą Robić Różne Rzeczy.

 • Zdjecie Łukasz Rekucki

  Łukasz Rekucki

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Łukasz Sarnacki

  Łukasz Sarnacki

  Strona prelegenta

  Niedawno dołączyłem do zespołu Wayflyer i tym samym przesiadłem się w pracy zawodowej z pisania kodu w Ruby na Pythona i z wypiekami na twarzy odkrywam kolejne ciekawe aspekty tego języka. Kilka lat temu wpadłem do króliczej nory z szyldem "Domain-Driven Design" i ciągle nie mogę znaleźć wyjścia. W związku z tym na przemian płaczę nad tym jak zepsułem projekty, nad którymi pracowałem w przeszłości lub fantazjuję o tym, jak dobrze zrobiłbym je teraz. Najbardziej interesuje mnie analiza systemów pod kątem dzielenia ich na moduły czy mikroserwisy. Jestem też wielkim fanem techniki Event Storming.

 • Zdjecie Maciej Fijałkowski

  Maciej Fijałkowski

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Maciej Jankowski

  Maciej Jankowski

  Strona prelegenta

  Zaczął programować w liceum. Pracował jako programista nad aplikacjami biznesowymi. Obecnie mentor w Codecool. Maksymalnie wkręcony w syntezatory i dźwiękowe eksploracje.

 • Zdjecie Maciej Konieczny

  Maciej Konieczny

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Maciej Polańczyk

  Maciej Polańczyk

  I started my programming journey from Basic and C++, few years I spent with Java and finally I discovered Python. I’m keen on having good quality tests. Few years I was working for TomTom in the team responsible for CI and this was good lesson of how unit tests should be written to support best information in case of failure. Currently I work for StxNext and I develop web services.

 • Zdjecie Maciej Pytel

  Maciej Pytel

  Tech lead w Codilime. Lubię pisać programy, lubię rozumieć jak działają rzeczy których do tego używam, spędzam (za?) dużo czasu czytając kod różnych bibliotek. Zwykle najpóźniej 15 minut po napisaniu czegoś stwierdzam, że można to zrobić lepiej i fajnie by było to jednak przepisać, jak tylko będę miał chwilę.

 • Zdjecie Magdalena Wójcik

  Magdalena Wójcik

  Magda od wielu lat jest programistką. Ostatnio skłania się w stronę Data Science. Kiedy nie programuje, uczy programowania. Zorganizowała trzy edycje Rails Girls Warsaw - warsztatów edukacyjnych z Ruby on Rails skierowanych głównie do kobiet. Dodatkowo współprowadzi podstawowy kurs Pythona w Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pomaga studentom kierunków humanistycznych i społecznych odnaleźć się w strumieniach kodu.

 • Zdjecie Małgorzata Papież

  Małgorzata Papież

  Strona prelegenta

  Programistka Pythona w dziedzinie geoinformatyki. Obecnie pracuje przy projekcie dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Po godzinach doktorantka geoinformatyki na krakowskim AGH. W wolnych chwilach trener Pythona, mentalne wsparcie Studenckiego Festiwalu Informatycznego oraz Naukowej Sieci Studentów Geoinformatyki.

 • Zdjecie Marcin Jaroszewski

  Marcin Jaroszewski

  Programuję w Pythonie. Lubię Pythona i Androida.

 • Zdjecie Marcin Karkocha

  Marcin Karkocha

  Strona prelegenta

  Na co dzień koder aplikacji serwerowych maści wszelakiej z użyciem technologii Django, Flask wraz z całym wachlarzem baz danych. Z wyboru Pythonista, uwielbia idee jednego, właściwego rozwiązania - jest perfekcjonistą. W wolnych chwilach prelegent, głównie w światku Pythona, choć nie tylko. Gdy zostanie jeszcze trochę czasu, teoretyzuje na temat zbudowania języka idealnego.

 • Zdjecie Marcin Kliks

  Marcin Kliks

  Infrastructure Development Team Leader w Allegro Group. Pragmatyczny twórca oprogramowania wyznający „Fat software manifesto”. Wielbiciel prostoty, i takiego tworzenia oprogramowania aby było dostępne, wydajne i sexy.

 • Zdjecie Marcin Mincer

  Marcin Mincer

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Marek Majkowski

  Marek Majkowski

  After fruitful encounters with such diverse topics as high performance key value databases, distributed queueing systems, making real time web communication enjoyable, and accelerating the time so that testing servers and protocols takes seconds, Marek Majkowski finally settled for working on DDoS mitigation in the CloudFlare London office, where he appreciates most the parking space for his motorbike. Find me on Twitter @majek04

 • Zdjecie Marek Stępniowski

  Marek Stępniowski

  Strona prelegenta

  Przepracował kilka lat w Motorola Mobility, Google i Amazon, a obecnie zajmuje się hydrauliką danych w Datadogu. Biegacz. Fotograf. Współtwórca scenariusza Django Carrots. Zanudza uczestników PyWaw swoimi prezentacjami już od 2011 roku.

 • Zdjecie Mariusz Mazur

  Mariusz Mazur

 • Zdjecie Mariusz Slapek

  Mariusz Slapek

  Strona prelegenta

  I am a Senior Data Engineer with a profound interest in IT and mathematics. I prioritize crafting clean and highly readable code and architectures. Moreover, I find great satisfaction in sharing my knowledge and insights about data science with others.

 • Zdjecie Marta Potocka

  Marta Potocka

  Strona prelegenta

  Z wykształcenia elektrotechnik ze specjalizacją z elektroenergetyki. Programistka samouk, zaczynała w C# pisząc narzędzie do analizy logów telekomunikacyjnych; przeszła przez etap C i jest współodpowiedzialna za polską implementację Eurojackpota; obecnie jej serce skradł Python. Pracuje w firmie Sonova tworząc narzędzia wspomagające wytwarzanie oprogramowania na aparaty słuchowe. W wolnych chwilach pisze opowiadania SF.

 • Zdjecie Marta Sztybor

  Marta Sztybor

  Strona prelegenta

  Cześć! Jestem Marta i zajmuję się programowaniem frontend. Swój pierwszy w życiu kod HTML pisałam już w szkole podstawowej, jednak dopiero w trakcie studiów (oczywiście, technicznych) zaczęłam zawodowo zajmować się kodowaniem interfejsów i stron internetowych. Pracuję jako programistka od 3,5 roku - w pierwszej pracy zaczynałam od programowania warstwy klienckiej aplikacji w JavaScript, niedługo później odkryłam w sobie zapał do kodowania w CSS. I tak już pozostało, ponieważ CSS jest obecnie głównym obszarem mojej specjalizacji jako frontendowca. Poza ściśle programistyczną pracą lubię się dzielić swoją wiedzą - mentoruję, publikuję artykuły na blogach, współorganizuję warsztaty z kodowania HTML i CSS. W wolnym czasie dużo czytam, lubię poznawać nowe miejsca - niezależnie, czy jest to mało znana uliczka w Warszawie czy indyjska plaża.

 • Zdjecie Mateusz Dorobek

  Mateusz Dorobek

  Strona prelegenta

  Jestem studentem Politechniki Warszawskiej, gdzie intensywnie rozwijam swoje umiejętności w dziedzinie uczenia maszynowego oraz analizy danych. Od pół roku prowadzę 10-osobowy studencki projekt wykorzystujący możliwości AI i eksploracji danych w biznesie, gdzie dostarczam rozwiązań ML oraz zajmuje stanowisko Project Managera. Od 10 lat jestem aktywnym muzykiem, a jazz to moja największa pasja.

 • Zdjecie Mateusz Harasymczuk

  Mateusz Harasymczuk

  Strona prelegenta

  Hi my name is Matt and I am a Developer Advocate. I help my colleagues to learn and embrace CI, CD, TDD, Developer Tools Ecosystem and Agile methodologies such as Scrum and Kanban. I am a full of energy extravert who tries to inspire other folks to share their knowledge and spread their passion.

 • Zdjecie Mateusz Kieblesz

  Mateusz Kieblesz

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Mateusz Modrzejewski

  Mateusz Modrzejewski

  Strona prelegenta

  Assistant Professor at the Institute of Computer Science of Warsaw University of Technology, of which he is also a graduate (MSc summa cum laude 2015, PhD 2022). Software engineer, AI researcher, conference speaker, author and co-author of papers on audio ML and artificial intelligence applied to computer games. His primary research area is music information retrieval (MIR). Has also worked with research and engineering teams of Fortune 500 companies, providing ML solutions and analytics. Apart from his scientific and engineering work, he is also an experienced touring and studio musician, having performed for audiences of up to 150,000 people and having toured in Poland, China, Vietnam, the UK, Germany, Ukraine, Lithuania and Estonia, among others.

 • Zdjecie Mateusz Paprocki

  Mateusz Paprocki

  Z zawodu inżynier oprogramowania. Obecnie pracownik Continuum Analytics. Zawodowo oraz prywatnie pracuję nad różnymi projektami w ramach otwartego oprogramowania, w szczególności współtworzę system algebry komputerowej SymPy. W wolnych chwilach uprawiam kolarstwo górskie i startuję w maratonach MTB.

 • Zdjecie Mateusz Piwek

  Mateusz Piwek

  Strona prelegenta

  Programista, absolwent Politechniki Warszawskiej. Użytkownik i "fan" oprogramowania Open Source. Brał udział m.in. w projektach realizowanych w CERN jak również posiada doświadczenie z projektów komercyjnych. Swoją pasją do tworzenia dzieli się m.in. na swoim profilu Github-owym.

 • Zdjecie Mateusz Rogowski

  Mateusz Rogowski

  Absolwent Politechniki Białostockiej. Wojował z wieloma technologiami, aż w końcu padło na język Python. Główne zajęcie to analiza dużych zbiorów danych i przygotowywanie na nich różnego rodzaju predykcji. Dodatkowo prowadzi zajęcia z Machine Learning w języku Python i od czasu do czasu coś powie na prezentacji.

 • Zdjecie Mateusz Solnica

  Mateusz Solnica

  5 Letni Programista Pythona z umiejętnościami DevOpsa, który uwielbia chłonąć oraz dzielić się dużymi dawkami wiedzy, by nasz techniczny świat był nieco lepszy i sprawniejszy. Fascynuje mnie humor i nie waham się go używać podczas mówienia :)

 • Zdjecie Mateusz Srebrny

  Mateusz Srebrny

  Strona prelegenta

  I started my professional adventure with some C/C++ backend development when Python 2.5 wasn’t even released. After over a decade of agile coaching and agile community animating (AgileWarsaw and AgileByExample) I am now serving as the Product Manager of Ray on Golem - a tool for scaling out Python computations.

 • Zdjecie Michał Bultrowicz

  Michał Bultrowicz

  Strona prelegenta

  Cała moja dotychczasowa kariera związana jest z Intelem w Gdańsku. Na początku, jako stażysta pracowałem nad wieloplatformowym (Windows, Linux, Android) frameworkiem do automatycznych testów sprzętu. Wtedy pisałem głównie w C# i Javie. Następnie, jako pełnoprawny programista pracowałem w projektach związanych z bezpieczeństwem w IoT i wykorzystaniu sprzętowych modułów kryptograficznych (C++ i Java). W końcu trafiłem do projektu tworzącego platformę do Big Data/Data Science (Intel TAP) opartą o mikroserwisy (Java, Python), gdzie po jakimś czasie zostałem team-leadem zespołu integracyjnego. Postanowiłem jednak zrobić sobie wielkie wakacje i skupić się samorozwoju, dlatego od kwietnia 2016 nie jestem nigdzie zatrudniony.

 • Zdjecie Michał Chałupczak

  Michał Chałupczak

  Strona prelegenta

  Michał jest z Krakowa. W dzień jest mężem, tatą i programistą. W pracy podąża za Manifesto for Software Craftsmanship, Hacker Way i Zen of Python. Wieczorem i nocą zajmuje się pracą dla społeczności. Prowadzi spotkania Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik, angażuje się w organizację warsztatów i konferencji związanych z tym językiem. Jak już znajdzie wolny czas to lubi wypić dobre piwo czy spróbować gry na kolejnym instrumencie muzycznym. Choć po nim tego nie widać, to lubi się dużo ruszać.

 • Zdjecie Michał Gałka

  Michał Gałka

 • Zdjecie Michał Karzyński

  Michał Karzyński

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Michał Lowas-Rzechonek

  Michał Lowas-Rzechonek

  Strona prelegenta

  Od 12 lat programuje szeroko pojęte aplikacje serwerowe, back-endy i urządzenia embedded. Z tego powodu nie pozwalają mu dotykać UI. Uważa, że historia zatacza koło, a branża IT co 10 lat na nowo wymyśla LISPa. Sam nie wie czemu zajmuje się Pythonem, skoro prawdziwi mężczyźni piszą tylko w ANSI C.

 • Zdjecie Michał Nakoneczny

  Michał Nakoneczny

  Na co dzień pracuje jako programista w Sunscrapers. Interesuje się też przetwarzaniem języka naturalnego i pije kawę.

 • Zdjecie Michał Nowotka

  Michał Nowotka

  Strona prelegenta

  Engineering Manager w Snowflake, wcześniej Bolt i YouGov. Entuzjasta Pythona i otwartego oprogramowania.

 • Zdjecie Michał Paluśkiewicz

  Michał Paluśkiewicz

 • Zdjecie Michał Partyka

  Michał Partyka

  Strona prelegenta

  Programuję od 15 lat. Przez ostatnie lata mechanik w silnikach przeglądarek (C++), od niedawna python, full-stack, ewangelista CI/CD...

 • Zdjecie Michał Rokita

  Michał Rokita

  Strona prelegenta

  Michał is a proficient Python developer specialising in web development, mainly in Django and FastAPI web frameworks. He is pursuing a Master's in Computer Science at the Warsaw University of Technology.

 • Zdjecie Michał Stoma

  Michał Stoma

 • Zdjecie Michał Wysokiński

  Michał Wysokiński

  Michal Wysokinski is a software engineer in the Frameworks and Tools team making sure that Akamai is using only best tools for the job. He's been involved in numerous projects over the years, some of them being: a data quality monitoring system for CERN's LHCb experiment, a system for aiding Search and Rescue operations for the polish mountain rescue team GOPR and an automatic autoscaler and bidder for AWS EC2 spot market. He's most recent work involves developing frameworks for monitoring and testing Akamai's vast CDN network of more than 250 000 servers and creating a tool for alerting and live analysis based on microservices logs produced by Akamai's internal cloud platform.

 • Zdjecie Mikołaj Lewandowski

  Mikołaj Lewandowski

  Strona prelegenta

  Programista, team leader, bloger i trener programowania. Entuzjasta Software Craftsmanship i pragmatycznego podejścia do rozwijania systemów. Wierzy w ideę Civic Tech i to, że technologia może zmienić świat. Biegacz, rowerzysta, czasami podróżnik.

 • Zdjecie Miłosz Kusiciel

  Miłosz Kusiciel

  Strona prelegenta

  Ze swoim 9 letnim doświadczeniem, Miłosz Kusiciel jest nie tylko Python Developerem, ale także Team Leaderem zespołu backendowego w Merixstudio. W swojej codziennej pracy skupia się na zarządzaniu pracą zespołu i poszukiwaniu usprawnień oraz nowych możliwości. Jednak przede wszystkim zajmuje się pisaniem aplikacji. Bardzo lubi dzielić swoją wiedzą podczas wydarzeń związanych z programowaniem - dotychczas prowadził prelekcje podczas m.in. PyCon, PyCode, Django Hotspot czy Dev College Combo. Jego zainteresowania to nowe technologie, procesy automatyzacji oraz branża startupowa.

 • Zdjecie Ola Sitarska

  Ola Sitarska

  Strona prelegenta

  Za dnia programuje w Pythonie i rozwija swoją firmę, Issue Stand. Po godzinach organizuje Makerland, Make Things i udziela się w lokalnych społecznościach. Zorganizowała w Warszawie DjangoCon Europe 2013.

 • Zdjecie Patrycja Waleśko

  Patrycja Waleśko

  Strona prelegenta

  Związana ze społecznością Geek Girls Carrots. Entuzjastka Pythona, koordynatorka warsztatów Django Carrots i organizatorka cotygodniowych warsztatów Code Carrots, które dotyczą programowania w Pythonie. Na co dzień używa Pythona do automatyzacji testów.

 • Zdjecie Paweł Cyrta

  Paweł Cyrta

  Strona prelegenta

  Researcher 👨‍🔬 (Speech 🗯️ & Music🎶 Technology) @Metamedia_Technologies and founder @Modelarnia Dźwięku

 • Zdjecie Paweł Gałwa

  Paweł Gałwa

  Strona prelegenta

  Programista od dwóch lat, wcześniej dziennikarz. Aktualnie zajmuje się frontendem oraz patrzeniem na ręce backendowej części zespołu. Poza tym aktywista miejski, który uwielbia pracować z ludźmi.

 • Zdjecie Paweł Marczewski

  Paweł Marczewski

  Strona prelegenta

  I'm a programmer spending most of his time in Python. I am currently a mentor at Codecool, teaching new programmers Python, Java and web technologies. Outside of work, my interests include functional and relational programming, roguelike games, science fiction and Japanese Mahjong.

 • Zdjecie Paweł Polewicz

  Paweł Polewicz

 • Zdjecie Paweł Romanowski

  Paweł Romanowski

  Python developer w Daftcode, odpowiedzialny za przebudowę i rozwój nowej odsłony projektu Wisetrends. Ma doświadczenie w web development, crowdsourcingu, analizie danych i big data. Do rozwiązywania problemów wykorzystuje przede wszystkim Pythona. Miłośnik dobrego sci-fi, interesuje się astronomią.

 • Zdjecie Piotr Betkier

  Piotr Betkier

  Strona prelegenta

  Na co dzień rozwija backendowe usługi i aplikacje webowe w Allegro, wcześniej szukał bozonu Higgsa w CERN. Przez większość czasu żyje w świecie Javy i JVM, ale chętnie wraca do Pythona. W ramach odskoczni od IT uwielbia aktywny wypoczynek pod każdą postacią.

 • Zdjecie Piotr Duda

  Piotr Duda

  Strona prelegenta

  Engineering Manager w uTest Inc. Współtwórca apphance.com.

 • Zdjecie Piotr Grzesik

  Piotr Grzesik

  Strona prelegenta

  Software developer pracujący w krakowskim Pragmatic Coders, podczas codziennej pracy najczęściej programuję w Pythonie, chociaż ostatnio coraz częściej pojawia się również JavaScript i Solidity. Lubię AWSa, Gitlab CI, Dockera i automatyzację wszystkiego co się da. Po godzinach pomagam w organizacji spotkań Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik.

 • Zdjecie Piotr Leszczyński

  Piotr Leszczyński

  Tech lead w Codilime. Zajmuję się przygotowanie zawodów Marathon24. Odpowiadam projektowanie, implementację i wdrożenie systemu. Na co dzień programuję w Pythonie i C++.

 • Zdjecie Piotr Maliński

  Piotr Maliński

  Strona prelegenta

  Twórca serwisu python.rk.edu.pl, programista wykorzystujący Pythona do tworzenia aplikacji webowych. W pogodne noce siedzi na balkonie razem z dużym pomarańczowym teleskopem i fotografuje rozgwieżdżone niebo. W pochmurne dni szuka kolejnych miejsc, gdzie można by wykorzystać Pythona. Niegdyś programista PHP...

 • Zdjecie Piotr Szwed

  Piotr Szwed

  Strona prelegenta

  Doświadczony praktyk DevOps (10 lat), pracujący głównie jako freelancer dla różnej wielkości organizacji i bardzo różnych gałęzi gospodarki. W swojej pracy wykorzystujący głównie stos technologiczny oparty o Python'a (tam gdzie to ma uzasadnienie).

 • Zdjecie Piotr Tynecki

  Piotr Tynecki

  Strona prelegenta

  Piotr Tynecki, ex-programista z wieloletnim stażem, doktorant Politechniki Białostockiej, założyciel grupy PyStok i twórca start-upu SLAVIC AI, w ramach którego tworzone są rozwiązania AI do walki z antybiotykoopornością. Opracowywane metody wzbudzają zainteresowania firm technologicznych tj. NVIDIA oraz Microsoft, które zdecydowały wesprzeć działania zespołu z Białegostoku w formie grantów naukowych, które trwają do dziś.

 • Zdjecie Piotr Tynecki

  Piotr Tynecki

  Strona prelegenta

  Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu, programowaniu i wdrażaniu oprogramowania. Doświadczenie zdobywał głównie w start-upach i instytucjach badawczych w Polsce i za granicą. Swój warsztat realizował i realizuje głównie w projektach z dziedziny medycyny, biotechnologii oraz ekologii. Od kilku lat specjalizuje się w modelach językowych dla danych omicznych (genomicznych, proteomicznych) oraz algorytmach komputerowego widzenia (detekcji, segmentacji i klasyfikacji) na rzecz ochroną przyrody. Z sukcesami kierował grantami badawczo-rozwojowymi. Ukończył także studia doktoranckie na Politechnice Białostockiej. Od 10 lat organizuje spotkania białostockiej grupy użytkowników Pythona - PyStok. W latach 2008-2015 związany z organizacją konferencji PyCon PL, a w 2007-2015 z działalnością grupy Polish Python Coders Group (PPCG). Ojciec, mąż, amator biegów terenowych, pływania, treningów oporowych i strzelectwa praktyczno-taktycznego.

 • Zdjecie Przemek Gawroński

  Przemek Gawroński

  Strona prelegenta

  Ex-programista, który swoją przygodę z Python'em rozpoczął 1999 roku od wersji 1.5.2. Do końca swojej kariery programistycznej w 2006 roku Python był głównym narzędziem. Choć z czasów programisty pozostało mu używanie Ubuntu oraz pisanie dłuższych maili w Vim'e, to często jest zapraszany przez firmy IT do wspierania ich w rozwoju kompetencji interpersonalnych w ich zespołach. Aktualnie Przemek jest konsultantem OD/OE, coachem, facylitatorem oraz trenerem, częścią międzynarodowego zespołu konsultantów w Scherer Leadership Center oraz nauczycielem Aikido. Pracuje głównie z wyższą kadrą menadżerską w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych oraz rozwiązywaniu konfliktów.

 • Zdjecie Przemek Lewandowski

  Przemek Lewandowski

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów przetwarzania danych oraz aplikacji mobilnych i webowych, dając swoim klientom jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę firmy oraz jej ciągły rozwój, wybierając odpowiednie technologie, dobierając zasoby i stojąc na straży jakości projektów. Przemek wierzy w moc społeczności w świecie technologii - dlatego współorganizuje comiesięczne spotkania programistów technologii Python, PyWaw.

 • Zdjecie Przemysław Idzkiewicz

  Przemysław Idzkiewicz

  Strona prelegenta

  I’m a developer with 20+ years of experience in various areas, including adventures with low-level graphics programming, plus several years of web development and network programming. Currently, I’m a senior software developer in Golem Network, taking care of its Python libraries and most recently, part of the team working on Ray on Golem.

 • Zdjecie Radek Czajka

  Radek Czajka

  Główny programista fundacji Nowoczesna Polska, gdzie opiekuje się m.in. biblioteką internetową WolneLektury.pl. Interesuje się stykiem oprogramowania, prawa autorskiego i praw cyfrowych. Prywatnie autor strony StrataKazika.pl.

 • Zdjecie Radomir Dopieralski

  Radomir Dopieralski

  Strona prelegenta

  Radomir Dopieralski programuje w Pythonie od 2005 roku, kiedy to zaangażował się w projekt MoinMoin. Od tego czasu pracował przy różnych projektach, między innymi przy systemie Ralph w Allegro oraz, hobbystycznie, przy Hatta Wiki oraz grach pisanych w PyGame. Obecnie zawodowo programuje w projekcie OpenStack dla firmy Red Hat.

 • Zdjecie Rafał Korzeniewski

  Rafał Korzeniewski

  Z wykształcenia muzyk – puzonista i fizyk. Z zamiłowania i zawodu pythonista. Trener pythona, współorganizator PyWaw. W wolnych chwilach chwilach uczy się gry na nowych instrumentach, udziela się społecznie i dużo czyta.

 • Zdjecie Rafał Kuć

  Rafał Kuć

  Strona prelegenta

  Autor kilku książek o Solr i Elasticsearch, rodzic, konsultant w firmie Sematext i współzałożyciel http://solr.pl. Obenie zajmujący stanowisko architekta oraz konsultanta w firmie Sematext Group, Inc. głównie skupiony na systemach rozproszonych oraz technologiach wyszukiwania takich jak Apache Lucene, Solr, Elasticsearch i ich okolicach.

 • Zdjecie Rafał Mirończyk

  Rafał Mirończyk

  Strona prelegenta

  Jestem programistą Pythona. Lubię wysoki poziom i jak coś działa. Specjalizuję się w metodykach #yolo development. Nie lubię komputerów.

 • Zdjecie Rafał Trochimczuk

  Rafał Trochimczuk

 • Zdjecie Rodolfo Carvalho

  Rodolfo Carvalho

  Strona prelegenta

  Rodolfo is a long time Pythonista coming from Rio de Janeiro, Brazil. He founded the Coding Dojo Rio, a successful effort to share knowledge and build a community. His curiosity and avidity has taken him to visit several cities, and live in Lisbon, Beijing and now Cracow. He and his team introduced Python technology to the system behind Base, the Intelligent Sales Productivity Platform.

 • Zdjecie Russell Keith-Magee

  Russell Keith-Magee

  Strona prelegenta

  Russell has been a core developer on the Django project since January 2006. He is an active participant on the Django Users and Django Developers mailing lists, and has been a mentor in the Google Summer of Code since 2008. He is also President of the Django Software Foundation, and co-founder of TradesCloud.com. He lives with his wife, son, daughter, and two cats in Perth, Western Australia.

 • Zdjecie Sebastian Buczyński

  Sebastian Buczyński

  Strona prelegenta

  Trener w Bottega IT Minds oraz lider techniczny w Sauce Labs z obsesją na punkcie optymalizowania procesów wytwarzania oprogramowania. Ma ponad dekadę komercyjnego doświadczenia w rozmaitych firmach - produktowych, start-upach oraz software housie. Bloguje pod adresem https://breadcrumbscollector.tech oraz prowadzi newsletter pythoneer.guru. Autor książki o Implementowaniu czystej architektury w Pythonie

 • Zdjecie Sebastian Witowski

  Sebastian Witowski

  Strona prelegenta

  Sebastian is a Python consultant, freelancer, and trainer. He started his journey with programming as a software developer at CERN, where he fell in love with Python (and teaching). Now he is helping companies untangle their complicated architecture and build all sorts of interesting Python projects. In his spare time, he talks about Python, best practices in programming, and productivity.

 • Zdjecie Szczepan Zalega

  Szczepan Zalega

  Python Sofware Developer w Growbots. Wcześniej programista NLP i certyfikowany tester. Po godzinach gracz Supreme Commander'a.

 • Zdjecie Szymon Przedwojski

  Szymon Przedwojski

  Software developer with 4.5 years of commercial experience. Currently works at Polidea in Warsaw. Main tools in his toolbox: Java, JavaScript, Python. Involved mostly in Web Development, especially backends, but also likes to dip his fingers in some frontend code from time to time. Strong advocate of writing clean, readable, testable and maintainable code. Recently working on Apache Airflow, an open-source project for scheduling tasks.

 • Zdjecie Szymon Teżewski

  Szymon Teżewski

  Strona prelegenta

  Magister informatyki, szczególnie zainteresowany sztuczną inteligencją, który na co dzień tworzy lepszy internet. W wolnym czasie pisze opowiadania i sadzi warzywa.

 • Zdjecie Szymon Warda

  Szymon Warda

  Strona prelegenta

  Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent Warszawskiej grupy .net., blogger (IndexOutOfRange.com)

 • Zdjecie Tadeusz Jankowski

  Tadeusz Jankowski

  Strona prelegenta

  projektant mostowy BIM

 • Zdjecie Tomasz Choduń

  Tomasz Choduń

 • Zdjecie Tomasz Ducin

  Tomasz Ducin

  Strona prelegenta

  Zawodowo programuję od 7 lat, głównie z wykorzystaniem JavaScriptu, Pythona i Javy. Obecnie pracuję w firmie Cybercom Poland jako Senior Software Consultant. Interesuję się nowymi technologiami oraz nowoczesnym podejściem do tworzenia oprogramowania (TDD, CI, scrum, etc). Słucham muzyki kiedy tylko się da, w wolnej chwili bywam w kinie lub teatrze, a weekendy lubię spędzać podróżując. Aha, uwielbiam (Monty) Pythona!

 • Zdjecie Tomasz Kopczuk

  Tomasz Kopczuk

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel i CTO w Blade Polska.

 • Zdjecie Tomasz Paczkowski

  Tomasz Paczkowski

  Strona prelegenta

  Tomasz is software developer from Kraków, Poland. Currently he prefers working with Python and Django, but he also dabbled with Ruby, PHP and JavaScript. Avid conference goer. Co-organizer of DjangoCon Europe 2013. Local community wrangler, helping with Pykonik: Python users group from Kraków.

 • Zdjecie Tomasz Rybak

  Tomasz Rybak

  Strona prelegenta

  Tomasz jest Debian Maintainerem, opiekującym się kilkoma modułemi Pythona. Jest równeż zaangażowany w rozwój PyOpenCL i PyCUDA, pakietów umożliwiających uruchamianie obliczeń na kartach graficznych. Obecnie pracuje jako programista aplikacji mobilnych w Transition Technologies.

 • Zdjecie Tomasz Wesołowski

  Tomasz Wesołowski

  Strona prelegenta

  Full-stack developer, tata, amator rosyjskiej fantastyki, gier retro i indie, czasem tech writer. Lubię eksperymentować z technologiami takimi jak Python, Go, TypeScript i Kubernetes. Obecnie pracuję jako team lead w Codility i pomagam rozwijać platformę do produkcji i weryfikacji zadań programistycznych. W wolnych chwilach próbuję wspinaczki, elektroniki i kaligrafii.

 • Zdjecie Tomasz Żołnowski

  Tomasz Żołnowski

  Tomek ukończył informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od blisko 10 lat programuje zawodowo w C/C++, tworząc wysokowydajne systemy dostosowane do przetwarzania dużej ilości informacji. Nie boi się nowych technologii, w tym systemów rozproszonych (MooseFS, Aerospike, Hive, Kafka) i języków (Python, Scala), które są jedynie narzędziem do rozwiązania problemu. Aktualnie Technical Leader w Codilime. Delegat World Cube Association.

 • Zdjecie Tomek Urbaszek

  Tomek Urbaszek

  Strona prelegenta

  Tomek is a Software engineer at Polidea, Apache Airflow committer and book lover. He fancies functional programming, open-source and piano playing. He is a graduate mathematician with a love for philosophy.

 • Zdjecie Van Anh Dam

  Van Anh Dam

  Edukatorka, której udało się połączyć w pracy swoje trzy pasje: nauczanie dzieci, kreatywne działania i technologie. Współzałożycielka szkoły programowania dla dzieci Kids Code Fun, koordynatorka programu fundacji Girls Code Fun. Jeśli programista to poeta lub powieściopisarz, to Van Anh szkoli przyszłych twórców ucząc ich alfabetu.

 • Zdjecie Wiktor Gonczaronek

  Wiktor Gonczaronek

  Miłośnik pythona lubiący rozbierać oprogramowanie na części pierwsze i dzielić się wiedzą.

 • Zdjecie Wojciech Barczyński

  Wojciech Barczyński

  Strona prelegenta

  Wojciech Barczynski is a Senior Software Engineer and Team Lead in newly open SMACC office in Warsaw. SMACC is a ML/AI FinTech from Berlin. Since 2015 SMACC, with the help of AI and Machine Learning, aims to fully automate accounting for small and medium-sized enterprises. As a trainer/lecturer freelancer, Wojciech helps people to master software engineering technologies and cloud solutions. He works closely with the WSB university in Wrocław and ALK in Warsaw. His interests are distributed systems, software development (Continuous Integration, Software Craftsmanship, TDD), system engineering, software architecture for cloud-ready applications. Wojciech's weapons of choice: Golang, Python, Java, Kubernetes, Traefik, Terraform, Consul, GCP and AWS.

 • Zdjecie Wojciech Rząsa

  Wojciech Rząsa

  Strona prelegenta

  Informatyk z zamiłowania i z zawodu. Inżynier z doktoratem. Od dawna interesuje się systemami rozproszonymi, wytwarzaniem oprogramowania i samym programowaniem. Po 15 latach pracy akademickiej i badania systemów rozproszonych obecnie tworzy oprogramowanie dla FLYR Inc. (http://flyrlabs.com). Współtworzy Rzeszowską grupę użytkowników języka Ruby (http://RRUG.pl).

 • Zdjecie Wojciech Zając

  Wojciech Zając

  Strona prelegenta

  Programista Python, zwolennik Linuksa i wielki fan długodystansowych zawodów na orientację. Realizuję projekty pomagające rozwijać się lokalnym społecznościom.

 • Zdjecie Wojtek Erbetowski

  Wojtek Erbetowski

  Strona prelegenta

  Wojtek Erbetowski jest (współ)organizatorem wielu inicjatyw społecznościowych, w tym Warszawskiej Grupy Użytkowników Java, Mobile Warsaw, Warsjawa, Git Kata oraz Mobile Central Europe. Programuje zawodowo obok Pythona także w Scali i Groovym, chleb zapewnia mu posada Lidera Technologicznego w Polidei, a w czasie wolnym lubi się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi deweloperami (Confitura, 33rd Degree, Eclipse DemoCamp, Git Kata, oraz wielokrotnie na deskach WJUG).

 • Zdjecie Wojtek Porczyk

  Wojtek Porczyk

  Strona prelegenta

  Od trzech lat pracuję dla Invisible Things Lab pisząc Qubes OS, "The reasonably secure operating system". Kiedy nie piszę, prowadzę szkolenia z administracji Linuksem i Pythona w ALX. Poprzednio pracowałem jako administrator w Narodowym Centrum Badań Jądrowych.

 • Zdjecie Zbigniew Siciarz

  Zbigniew Siciarz

  Strona prelegenta

  Zajmuję się szeroko pojętym tworzeniem aplikacji internetowych, a obecnie pracuję w Emplocity, gdzie tworzę Emplobota - inteligentnego asystenta kariery. Po godzinach spaceruję po Warszawie, fotografuję, obserwuję życie miasta.