Prelegenci

 • Zdjecie Adam Dziedzic

  Adam Dziedzic

  Strona prelegenta

  I am an engineer, software developer and systems designer. My education and work abroad augmented my view on technology, especially in the fields of mobile technologies and data management. Teamwork and creativity are of great value for me. I get a great pleasure from playing the classical guitar, which helps me to unwind. Traveling is my passion.

 • Zdjecie Ania Wszeborowska

  Ania Wszeborowska

  Strona prelegenta

  Programistka wykorzystująca Pythona gdzie się da. Entuzjastka dzielenia się zarówno kodem, jak i wiedzą. Do tego właśnie zachęca organizując spotkania społeczności PyLadies Poland. Uzależniona od ciągłego bycia w ruchu.

 • Zdjecie Anna Matysiak

  Anna Matysiak

  Strona prelegenta

  Byłam już webdeveloperem, programistą, webdesignerem, a od kilku lat porzuciłam technologie backendowe aby zająć się głównie frontendem. Miłośniczka SCRUMa i zwinnego programowania - uważam, że świetny programista to połączenie umiejętności technicznych oraz "miękkich". Prywatnie interesuje mnie wszystko związane z Kanadą, Norwegią, NASA i japońskimi sztukami walki :)

 • Zdjecie Anna Warzecha

  Anna Warzecha

  Strona prelegenta

  Anna Warzecha pracuje jako software engineer w firmie 10Clouds. Backendowiec z wyboru, frontendowiec z konieczności, linuksowiec z zamiłowania.

 • Zdjecie Artur Żyliński

  Artur Żyliński

  Strona prelegenta

  Tech Leader w Growbots - A.I. for Sales. Odpowiedzialny za architekturę i jakość rozwiązań (Python, Tornado, Elasticsearch, Docker, Ansible, JS). Doświadczony w pracy w zespołach międzynarodowych, zwolennik Agile. Twierdzi, że lubi pracę pod presją.

 • Zdjecie Baptiste Mispelon

  Baptiste Mispelon

  Strona prelegenta

  I'm a web developer in a small French company based in Budapest. I've been contributing to Django for about two years and I joined the core team in June last year. I'm currently living in a small town in the Norwegian countryside and traveling around Europe to meet people from the Django/Python community.

 • Zdjecie Damian Gadomski

  Damian Gadomski

  Programuje zawodowo od 2 lat, w świecie Pythona od ponad pół roku. Z wykształcenia (i hobby) elektronik, nie boi się technologii niskopoziomowych. Jeśli akurat nie prokrastynuje - wieczory lubi spędzać z lutownicą w ręku lub na rowerze.

 • Zdjecie Daniel Greenfeld

  Daniel Greenfeld

  Strona prelegenta

  Daniel Greenfeld is a developer working mostly with Python, Django, and JavaScript. He's the co-author of Two Scoops of Django: Best Practices for Django 1.5. He is a principal at Cartwheel Web, a firm specializing in Python and Django applications.

 • Zdjecie Darek Niespodziany

  Darek Niespodziany

  Inżynier informatyk. Aktywny członek Google Developer Group Warsaw, gdzie wraz z zakręconymi ludźmi organizuje wydarzenia takie jak Arduino Day, Android Study Jam i dziesiątki maratonów i warsztatów programistycznych.

 • Zdjecie Dominik Kozaczko

  Dominik Kozaczko

  Strona prelegenta

  Od ponad 10 lat łączę zawód programisty oraz nauczyciela. Popularyzuję Pythona w szkolnictwie, jestem inicjatorem akcji "Python na maturze", tłumaczę podręczniki i kursy, prowadzę kanał na YouTube z kursami Pythona i Django. Poza tym rzeźbię backendy z Django, bejcuję RESTem i wypycham w świat.

 • Zdjecie Dorota Jarecka

  Dorota Jarecka

  Strona prelegenta

  Z wykształcenia fizyk, pracuje w Instytucie Geofizyki Wydziału Fizyki, Uniwersytetu Warszawskiego. Wykorzystuje modele numeryczne do opisu procesów atmosferycznych. Interesuje się możliwościami użycia Pythona w nauce, w szczególności w modelowaniu numerycznym.

 • Zdjecie Elisa Jasińska

  Elisa Jasińska

  Elisa Jasińska has been automating large-scale networks for over 10 years. She started her career at the Amsterdam Internet Exchange and was later involved in setting up various other Internet Exchanges. She implemented numerous traffic accounting and automation solutions for Internet Exchanges and CDN's - in recent years mostly in Python. Elisa maintains a number of Open Source libraries on GitHub, is actively involved in the Internet Community and regularly presents and conferences such as NANOG and RIPE.

 • Zdjecie Grzegorz Gwardys

  Grzegorz Gwardys

  Obecnie doktorant informatyki w Zakładzie Telewizji (Politechnika Warszawska, Intytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych) zajmujący się wykorzystaniem technik głębokiego uczenia (ang. Deep Learning) w Odkrywaniu Informacji Muzycznej. Przez ponad 3.5 roku był programista i badaczem w Samsung Electronics, zajmującym się wizją komputerową i przetwarzaniem języka naturalnego. Fan pythonowych bibliotek i frameworków związanych z uczeniem maszynowym (ang. Machine Learning). Po godzinach prezes Koła Naukowego MuGEd i zwolennik otwartej edukacji. W reszcie wolnych chwil widuje się z żoną.

 • Zdjecie Grzegorz Nosek

  Grzegorz Nosek

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel i Chief Tinkering Officer w MegiTeam. Zbyt doświadczony administrator serwerów i programista systemowy, programista Python/Django. Leniwy do szpiku kości, automatyzuje wszystko, co musi robić trzeci raz.

 • Zdjecie Ignacy Sokołowski

  Ignacy Sokołowski

  Strona prelegenta

  Programuję w Pythonie w pracy i w wolnym czasie po pracy. Lubię prosty i czytelny kod, szybkie testy jednostkowe i dobrą dokumentację.

 • Zdjecie Jacek Kołodziej

  Jacek Kołodziej

  Strona prelegenta

  Python back end developer w Growbots. Dąży do bycia Programistą. Często czyta kod i stara się pamiętać o tym przy pisaniu go. Docenia wygodę praktykowania TDD oraz posiadania użytecznej dokumentacji. Fan asynchroniczności i w kodzie, i w procesie jego powstawania. W wolnych chwilach fotografuje, włóczy się po koncertach, czasem górach, a okazjonalnie gra na perkusji.

 • Zdjecie Jacek Śmietański

  Jacek Śmietański

  Strona prelegenta

  Bioinformatyk. Adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje również jako projektant algorytmów w firmie EPAM. Specjalizuje się w analizach struktur molekularnych, głównie RNA - badanie oddziaływań, przewidywanie struktur przestrzennych na podstawie liniowych sekwencji nukleotydów. Wykorzystuje techniki eksploracji danych oraz uczenia maszynowego. Posiada też praktyczne doświadczenie w automatycznym przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazów, w szczególności obrazów medycznych. Po godzinach kolekcjoner biletów (jeśli macie jakieś wykorzystane, niepotrzebne bilety, przynieście na spotkanie) oraz zapalony geokeszer.

 • Zdjecie Jacek Szpot

  Jacek Szpot

  Strona prelegenta

  Ogólnie jakieś takie ADHD. Nie przepadam za programowaniem (już od 12 lat), chyba wolałbym mieć własną kawiarnię, albo być ogrodnikiem. Języki to tylko narzędzia, a produkty budują ludzie i kultura - więc próbuję czasem o tym przypominać.

 • Zdjecie Jakub Kot

  Jakub Kot

  Strona prelegenta

  Entuzjasta Pythona, użytkownik Linuxa, czasem pisze w Javascripcie. Interesuje się sieciami komputerowymi, uczeniem maszynowym i wszystkim co związane z komputerami.

 • Zdjecie Jakub Szczepanik

  Jakub Szczepanik

  Strona prelegenta

  Programista Pythona z zainteresowaniami w dziedzinie architektury systemów. Obecnie pracujący w WebInterpret.

 • Zdjecie Jakub Wasielak

  Jakub Wasielak

  Strona prelegenta

  Programista Pythona skupiony na społeczności. Współorganizator krakowskiej grupy Pykonik, uczestnik i twórca hackathonów, koordynator Python Challenge mającego miejsce na konferencji PyConPL. W Pythonie pisze od 10 lat z nastawieniem na programowanie webowe. Obecnie pracownik firmy YouGov, w wolnym czasie miłośnik fantastyki i organizator konwentu Fornost. Na pytanie, co lubi w programowaniu zawsze odpowiada, że kontakt z ludźmi.

 • Zdjecie Jakub Wilkowski

  Jakub Wilkowski

  Strona prelegenta

  Python developer @ 10Clouds. Wcześniej związany z telekomunikacją, zarówno przez pracę jak i studia. Od liceum unikałem programowania jak tylko mogłem, ale w końcu mnie dopadło. Lubię dziwną muzykę, fikuśne piwa i moją wiecznie pełną listę rzeczy to-do.

 • Zdjecie Jan Urbański

  Jan Urbański

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel w Ducksboard, uczestnik projektu PostgreSQL i autor kilku poprawek do psycopg2. Utrzymuje txpostgres, bibliotekę służącą do łączenia się z Postgresem z programów opartych na Twisted.

 • Zdjecie Jędrzej Nowak

  Jędrzej Nowak

  Entuzjasta i ekspert w dziedzinach grid i cloud computingu. Zwolennik baz z rodziny NoSQL (ale nie fanboj). Skupiam się głównie na rozwiązaniach backendowych (nie, nie w rozumieniu backendów webowych). Zawsze otwarty na nowe pomysły. Zawodowo współwłaściciel w Codernity s.c., gdzie od 2011 roku powstają wysokodostępne systemy informatyczne. Myślę że nic nie jest niemożliwe, wystaczy napisać “trochę” kodu Python.

 • Zdjecie Joanna Kasprzak

  Joanna Kasprzak

  Na co dzień mama dwójki dzieci, ale też aktywna zawodowo osoba. Obroniła doktorat z bioinformatyki, jest współwłaścicielką firmy bioinformatycznej - VitaInSilica i pracownikiem naukowym w Międzynarodowym Instytucie Badawczym w Warszawie oraz na UAM w Poznaniu. Programuje w Pythonie, kieruje projektami magisterskimi i licencjackimi studentów, współpracuje z programistami i naukowcami koordynując międzynarodowe projekty badawcze. W wolnych chwilach ćwiczy żeby mieć na to wszystko energię.

 • Zdjecie Kaja Milanowska

  Kaja Milanowska

  Strona prelegenta

  Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biologia, specjalność bioinformatyka. Adiunkt w Zakładzie Ekspresji Genów, Wydział Biologii UAM. Programistka Django, ekspert w analizie danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji oraz tworzenia biologicznych baz danych. Współwłaścicielka firmy bioinformatycznej - VitaInSilica. Miłośniczka kobiet w biznesie i IT - dlatego też współorganizuje spotkania PyLadies Poland. Biegacz-amator z zaliczonymi paroma podiami o zapędach w kierunku maratonów (także ultra), biegów górskich, biegów na orientację i różnych dziwnych odmian biegania. Początkująca (bardzo) rowerzystka MTB.

 • Zdjecie Kamil Chmielewski

  Kamil Chmielewski

  Strona prelegenta

  Poszukiwacz rozwiązań OpenSource dostarczających wartość, który często z tego powodu trafia do świata Pythona. Czasem programista, tester, scrum master, product owner, lider zespołu albo architekt.

 • Zdjecie Kamil Szcześniak

  Kamil Szcześniak

  Strona prelegenta

  Fan Pythona. Zagorzały zwolennik FLOSS. Hobbistycznie interesuje się każdą ciekawą nową otwartą technologią. Zawodowo pracuje od 6 lat, tworzę oprogramowanie przy użyciu C++/boost/Qt, głównie w branży gier. Obecnie jestem zatrudniony jako Software Architekt w firmie ZPR SA.

 • Zdjecie Kamil Szymański

  Kamil Szymański

  Strona prelegenta

  Software developer, od kilku lat zawodowo związany z Javą i JVM. Ma sentyment do Pythona, w którym zaczynał karierę programistyczną. Po godzinach współorganizuje Warszawską Grupę Użytkowników Javy, Warsjawę i inne eventy.

 • Zdjecie Kamil Szymański

  Kamil Szymański

  Strona prelegenta

  software developer, JVM & open-source enthusiast, develops D2C investment platform @ Pragmatic Coders

 • Zdjecie Kamil Warguła

  Kamil Warguła

  Strona prelegenta

  Software Engineer w Grupie Allegro. Miłośnik wolnego oprogramowania. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką.

 • Zdjecie Konrad Gawda

  Konrad Gawda

  Strona prelegenta

  Zajawkowicz, zwolennik Pythona i C, hobbystycznie elektronik. Na co dzień specjalista systemów i sieci telekomunikacyjnych. Wielką przyjemność sprawia mu przemawianie przed publicznością. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

 • Zdjecie Konrad Hałas

  Konrad Hałas

  Strona prelegenta

  Konrad jest freelancerem specjalizującym się w tworzeniu aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.

 • Zdjecie Krzysztof Figaj

  Krzysztof Figaj

  Strona prelegenta

  Krzysztof Figaj ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Infromatyka wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest stypendystą programu UE-Canada Mobility. Zawodowo Pythonem zajmuje się od 5 lat. Obecnie pracuje w firmie Applause.

 • Zdjecie Krzysztof Mędrela

  Krzysztof Mędrela

  Strona prelegenta

  - Prelegent na PyKonikach - spotkaniach krakowskiej społeczności Pythonistów - Twórca System Check Framework wprowadzonego w Django 1.7 - Certyfikowany trener zarówno Software Carpentry, jak i Data Carpentry, organizacji szkoleniowej, która przeprowadziła do tej pory 1000+ szkoleń dla 25k+ uczestników - Dla Software Carpentry rozwijał AMY - aplikację w Django do zarządzania szkoleniami (niektóre funkcjonalności: invoicing, raporty, zarządzanie listą trenerów, śledzenie postępów kursantów itd.). - Obecnie szkoleniowiec

 • Zdjecie Łukasz Balcerzak

  Łukasz Balcerzak

  Strona prelegenta

  Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs

 • Zdjecie Łukasz Jagodziński

  Łukasz Jagodziński

  3 lata doświadczenia w programowaniu w Pythonie. Rok doświadczenia w PHP. Zainteresowania tworzeniem gier (teoria) od 4 lata, praktyczna ok roku. Uczestnik pierwszej edycji Game Dev School, mentor PyLadies, wykładowca django na WSNHiD w Poznaniu, prelegent na PyCon PL 2014, prowadzący warsztaty na akcji Python Has Power zorganizowanej przez STX Next.

 • Zdjecie Łukasz Langa

  Łukasz Langa

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Łukasz Rekucki

  Łukasz Rekucki

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Maciej Fijałkowski

  Maciej Fijałkowski

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Maciej Konieczny

  Maciej Konieczny

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Maciej Pytel

  Maciej Pytel

  Tech lead w Codilime. Lubię pisać programy, lubię rozumieć jak działają rzeczy których do tego używam, spędzam (za?) dużo czasu czytając kod różnych bibliotek. Zwykle najpóźniej 15 minut po napisaniu czegoś stwierdzam, że można to zrobić lepiej i fajnie by było to jednak przepisać, jak tylko będę miał chwilę.

 • Zdjecie Magdalena Wójcik

  Magdalena Wójcik

  Magda od wielu lat jest programistką. Ostatnio skłania się w stronę Data Science. Kiedy nie programuje, uczy programowania. Zorganizowała trzy edycje Rails Girls Warsaw - warsztatów edukacyjnych z Ruby on Rails skierowanych głównie do kobiet. Dodatkowo współprowadzi podstawowy kurs Pythona w Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pomaga studentom kierunków humanistycznych i społecznych odnaleźć się w strumieniach kodu.

 • Zdjecie Małgorzata Papież

  Małgorzata Papież

  Strona prelegenta

  Programistka Pythona w dziedzinie geoinformatyki. Obecnie pracuje przy projekcie dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Po godzinach doktorantka geoinformatyki na krakowskim AGH. W wolnych chwilach trener Pythona, mentalne wsparcie Studenckiego Festiwalu Informatycznego oraz Naukowej Sieci Studentów Geoinformatyki.

 • Zdjecie Marcin Jaroszewski

  Marcin Jaroszewski

  Programuję w Pythonie. Lubię Pythona i Androida.

 • Zdjecie Marcin Karkocha

  Marcin Karkocha

  Strona prelegenta

  Na co dzień koder aplikacji serwerowych maści wszelakiej z użyciem technologii Django, Flask wraz z całym wachlarzem baz danych. Z wyboru Pythonista, uwielbia idee jednego, właściwego rozwiązania - jest perfekcjonistą. W wolnych chwilach prelegent, głównie w światku Pythona, choć nie tylko. Gdy zostanie jeszcze trochę czasu, teoretyzuje na temat zbudowania języka idealnego.

 • Zdjecie Marcin Kliks

  Marcin Kliks

  Infrastructure Development Team Leader w Allegro Group. Pragmatyczny twórca oprogramowania wyznający „Fat software manifesto”. Wielbiciel prostoty, i takiego tworzenia oprogramowania aby było dostępne, wydajne i sexy.

 • Zdjecie Marcin Mincer

  Marcin Mincer

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Marek Majkowski

  Marek Majkowski

  After fruitful encounters with such diverse topics as high performance key value databases, distributed queueing systems, making real time web communication enjoyable, and accelerating the time so that testing servers and protocols takes seconds, Marek Majkowski finally settled for working on DDoS mitigation in the CloudFlare London office, where he appreciates most the parking space for his motorbike. Find me on Twitter @majek04

 • Zdjecie Marek Stępniowski

  Marek Stępniowski

  Strona prelegenta

  Przepracował kilka lat w Motorola Mobility, Google i Amazon, a obecnie zajmuje się hydrauliką danych w Datadogu. Biegacz. Fotograf. Współtwórca scenariusza Django Carrots. Zanudza uczestników PyWaw swoimi prezentacjami już od 2011 roku.

 • Zdjecie Mariusz Mazur

  Mariusz Mazur

 • Zdjecie Marta Sztybor

  Marta Sztybor

  Strona prelegenta

  Cześć! Jestem Marta i zajmuję się programowaniem frontend. Swój pierwszy w życiu kod HTML pisałam już w szkole podstawowej, jednak dopiero w trakcie studiów (oczywiście, technicznych) zaczęłam zawodowo zajmować się kodowaniem interfejsów i stron internetowych. Pracuję jako programistka od 3,5 roku - w pierwszej pracy zaczynałam od programowania warstwy klienckiej aplikacji w JavaScript, niedługo później odkryłam w sobie zapał do kodowania w CSS. I tak już pozostało, ponieważ CSS jest obecnie głównym obszarem mojej specjalizacji jako frontendowca. Poza ściśle programistyczną pracą lubię się dzielić swoją wiedzą - mentoruję, publikuję artykuły na blogach, współorganizuję warsztaty z kodowania HTML i CSS. W wolnym czasie dużo czytam, lubię poznawać nowe miejsca - niezależnie, czy jest to mało znana uliczka w Warszawie czy indyjska plaża.

 • Zdjecie Mateusz Harasymczuk

  Mateusz Harasymczuk

  Strona prelegenta

  Hi my name is Matt and I am a Developer Advocate. I help my colleagues to learn and embrace CI, CD, TDD, Developer Tools Ecosystem and Agile methodologies such as Scrum and Kanban. I am a full of energy extravert who tries to inspire other folks to share their knowledge and spread their passion.

 • Zdjecie Mateusz Kieblesz

  Mateusz Kieblesz

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Mateusz Paprocki

  Mateusz Paprocki

  Z zawodu inżynier oprogramowania. Obecnie pracownik Continuum Analytics. Zawodowo oraz prywatnie pracuję nad różnymi projektami w ramach otwartego oprogramowania, w szczególności współtworzę system algebry komputerowej SymPy. W wolnych chwilach uprawiam kolarstwo górskie i startuję w maratonach MTB.

 • Zdjecie Mateusz Rogowski

  Mateusz Rogowski

  Absolwent Politechniki Białostockiej. Wojował z wieloma technologiami, aż w końcu padło na język Python. Główne zajęcie to analiza dużych zbiorów danych i przygotowywanie na nich różnego rodzaju predykcji. Dodatkowo prowadzi zajęcia z Machine Learning w języku Python i od czasu do czasu coś powie na prezentacji.

 • Zdjecie Michał Bultrowicz

  Michał Bultrowicz

  Strona prelegenta

  Cała moja dotychczasowa kariera związana jest z Intelem w Gdańsku. Na początku, jako stażysta pracowałem nad wieloplatformowym (Windows, Linux, Android) frameworkiem do automatycznych testów sprzętu. Wtedy pisałem głównie w C# i Javie. Następnie, jako pełnoprawny programista pracowałem w projektach związanych z bezpieczeństwem w IoT i wykorzystaniu sprzętowych modułów kryptograficznych (C++ i Java). W końcu trafiłem do projektu tworzącego platformę do Big Data/Data Science (Intel TAP) opartą o mikroserwisy (Java, Python), gdzie po jakimś czasie zostałem team-leadem zespołu integracyjnego. Postanowiłem jednak zrobić sobie wielkie wakacje i skupić się samorozwoju, dlatego od kwietnia 2016 nie jestem nigdzie zatrudniony.

 • Zdjecie Michał Chałupczak

  Michał Chałupczak

  Strona prelegenta

  Michał jest z Krakowa. W dzień jest mężem, tatą i programistą. W pracy podąża za Manifesto for Software Craftsmanship, Hacker Way i Zen of Python. Wieczorem i nocą zajmuje się pracą dla społeczności. Prowadzi spotkania Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik, angażuje się w organizację warsztatów i konferencji związanych z tym językiem. Jak już znajdzie wolny czas to lubi wypić dobre piwo czy spróbować gry na kolejnym instrumencie muzycznym. Choć po nim tego nie widać, to lubi się dużo ruszać.

 • Zdjecie Michał Karzyński

  Michał Karzyński

  Strona prelegenta

 • Zdjecie Michał Lowas-Rzechonek

  Michał Lowas-Rzechonek

  Strona prelegenta

  Od 12 lat programuje szeroko pojęte aplikacje serwerowe, back-endy i urządzenia embedded. Z tego powodu nie pozwalają mu dotykać UI. Uważa, że historia zatacza koło, a branża IT co 10 lat na nowo wymyśla LISPa. Sam nie wie czemu zajmuje się Pythonem, skoro prawdziwi mężczyźni piszą tylko w ANSI C.

 • Zdjecie Michał Nakoneczny

  Michał Nakoneczny

  Na co dzień pracuje jako programista w Sunscrapers. Interesuje się też przetwarzaniem języka naturalnego i pije kawę.

 • Zdjecie Michał Paluśkiewicz

  Michał Paluśkiewicz

 • Zdjecie Michał Stoma

  Michał Stoma

 • Zdjecie Ola Sitarska

  Ola Sitarska

  Strona prelegenta

  Za dnia programuje w Pythonie i rozwija swoją firmę, Issue Stand. Po godzinach organizuje Makerland, Make Things i udziela się w lokalnych społecznościach. Zorganizowała w Warszawie DjangoCon Europe 2013.

 • Zdjecie Patrycja Waleśko

  Patrycja Waleśko

  Strona prelegenta

  Związana ze społecznością Geek Girls Carrots. Entuzjastka Pythona, koordynatorka warsztatów Django Carrots i organizatorka cotygodniowych warsztatów Code Carrots, które dotyczą programowania w Pythonie. Na co dzień używa Pythona do automatyzacji testów.

 • Zdjecie Paweł Gałwa

  Paweł Gałwa

  Strona prelegenta

  Programista od dwóch lat, wcześniej dziennikarz. Aktualnie zajmuje się frontendem oraz patrzeniem na ręce backendowej części zespołu. Poza tym aktywista miejski, który uwielbia pracować z ludźmi.

 • Zdjecie Paweł Marczewski

  Paweł Marczewski

  Strona prelegenta

  I'm a programmer spending most of his time in Python. I am currently the CTO at Codility, helping develop a product for testing programming skills. Outside of work, my interests include functional and relational programming, roguelike games, science fiction and Japanese Mahjong.

 • Zdjecie Paweł Polewicz

  Paweł Polewicz

 • Zdjecie Paweł Romanowski

  Paweł Romanowski

  Python developer w Daftcode, odpowiedzialny za przebudowę i rozwój nowej odsłony projektu Wisetrends. Ma doświadczenie w web development, crowdsourcingu, analizie danych i big data. Do rozwiązywania problemów wykorzystuje przede wszystkim Pythona. Miłośnik dobrego sci-fi, interesuje się astronomią.

 • Zdjecie Piotr Betkier

  Piotr Betkier

  Strona prelegenta

  Na co dzień rozwija backendowe usługi i aplikacje webowe w Allegro, wcześniej szukał bozonu Higgsa w CERN. Przez większość czasu żyje w świecie Javy i JVM, ale chętnie wraca do Pythona. W ramach odskoczni od IT uwielbia aktywny wypoczynek pod każdą postacią.

 • Zdjecie Piotr Duda

  Piotr Duda

  Strona prelegenta

  Engineering Manager w uTest Inc. Współtwórca apphance.com.

 • Zdjecie Piotr Grzesik

  Piotr Grzesik

  Strona prelegenta

  Software developer pracujący w krakowskim Pragmatic Coders, podczas codziennej pracy najczęściej programuję w Pythonie, chociaż ostatnio coraz częściej pojawia się również JavaScript i Solidity. Lubię AWSa, Gitlab CI, Dockera i automatyzację wszystkiego co się da. Po godzinach pomagam w organizacji spotkań Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik.

 • Zdjecie Piotr Leszczyński

  Piotr Leszczyński

  Tech lead w Codilime. Zajmuję się przygotowanie zawodów Marathon24. Odpowiadam projektowanie, implementację i wdrożenie systemu. Na co dzień programuję w Pythonie i C++.

 • Zdjecie Piotr Maliński

  Piotr Maliński

  Strona prelegenta

  Twórca serwisu python.rk.edu.pl, programista wykorzystujący Pythona do tworzenia aplikacji webowych. W pogodne noce siedzi na balkonie razem z dużym pomarańczowym teleskopem i fotografuje rozgwieżdżone niebo. W pochmurne dni szuka kolejnych miejsc, gdzie można by wykorzystać Pythona. Niegdyś programista PHP...

 • Zdjecie Piotr Szwed

  Piotr Szwed

  Strona prelegenta

  Doświadczony praktyk DevOps (10 lat), pracujący głównie jako freelancer dla różnej wielkości organizacji i bardzo różnych gałęzi gospodarki. W swojej pracy wykorzystujący głównie stos technologiczny oparty o Python'a (tam gdzie to ma uzasadnienie).

 • Zdjecie Przemek Lewandowski

  Przemek Lewandowski

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając swoim klientom miłość, jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę całej firmy oraz jej ciągły rozwój. Wybiera odpowiednie technologie, dobiera zasoby oraz stoi na straży jakości projektów. Wierząc w ważną rolę społeczności w świecie technologii Przemek współorganizuje PyWaw.

 • Zdjecie Radek Czajka

  Radek Czajka

  Główny programista fundacji Nowoczesna Polska, gdzie opiekuje się m.in. biblioteką internetową WolneLektury.pl. Interesuje się stykiem oprogramowania, prawa autorskiego i praw cyfrowych. Prywatnie autor strony StrataKazika.pl.

 • Zdjecie Radomir Dopieralski

  Radomir Dopieralski

  Strona prelegenta

  Radomir Dopieralski programuje w Pythonie od 2005 roku, kiedy to zaangażował się w projekt MoinMoin. Od tego czasu pracował przy różnych projektach, między innymi przy systemie Ralph w Allegro oraz, hobbystycznie, przy Hatta Wiki oraz grach pisanych w PyGame. Obecnie zawodowo programuje w projekcie OpenStack dla firmy Red Hat.

 • Zdjecie Rafał Kuć

  Rafał Kuć

  Strona prelegenta

  Autor kilku książek o Solr i Elasticsearch, rodzic, konsultant w firmie Sematext i współzałożyciel http://solr.pl. Obenie zajmujący stanowisko architekta oraz konsultanta w firmie Sematext Group, Inc. głównie skupiony na systemach rozproszonych oraz technologiach wyszukiwania takich jak Apache Lucene, Solr, Elasticsearch i ich okolicach.

 • Zdjecie Rafał Mirończyk

  Rafał Mirończyk

  Strona prelegenta

  Jestem programistą Pythona. Lubię wysoki poziom i jak coś działa. Specjalizuję się w metodykach #yolo development. Nie lubię komputerów.

 • Zdjecie Rafał Trochimczuk

  Rafał Trochimczuk

 • Zdjecie Rodolfo Carvalho

  Rodolfo Carvalho

  Strona prelegenta

  Rodolfo is a long time Pythonista coming from Rio de Janeiro, Brazil. He founded the Coding Dojo Rio, a successful effort to share knowledge and build a community. His curiosity and avidity has taken him to visit several cities, and live in Lisbon, Beijing and now Cracow. He and his team introduced Python technology to the system behind Base, the Intelligent Sales Productivity Platform.

 • Zdjecie Russell Keith-Magee

  Russell Keith-Magee

  Strona prelegenta

  Russell has been a core developer on the Django project since January 2006. He is an active participant on the Django Users and Django Developers mailing lists, and has been a mentor in the Google Summer of Code since 2008. He is also President of the Django Software Foundation, and co-founder of TradesCloud.com. He lives with his wife, son, daughter, and two cats in Perth, Western Australia.

 • Zdjecie Sebastian Buczyński

  Sebastian Buczyński

  Strona prelegenta

  Programista pragmatyczny z obsesją na punkcie optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania. Czasem mierzący się z problemami na pierwszej linii utrzymania przychodzącymi prosto z produkcji. Interesują go dobry kod i jeszcze lepsze testy. Najchętniej programuje w Pythonie i Elixirze. Doświadczenie zdobywał przez kilka ostatnich lat pracując nad skomplikowanym systemem telekomunikacyjnym oraz zahaczając po drodze o kilka startup'ów.

 • Zdjecie Szczepan Zalega

  Szczepan Zalega

  Python Sofware Developer w Growbots. Wcześniej programista NLP i certyfikowany tester. Po godzinach gracz Supreme Commander'a.

 • Zdjecie Szymon Teżewski

  Szymon Teżewski

  Strona prelegenta

  Magister informatyki, szczególnie zainteresowany sztuczną inteligencją, który na co dzień tworzy lepszy internet. W wolnym czasie pisze opowiadania i sadzi warzywa.

 • Zdjecie Szymon Warda

  Szymon Warda

  Strona prelegenta

  Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent Warszawskiej grupy .net., blogger (IndexOutOfRange.com)

 • Zdjecie Tomasz Choduń

  Tomasz Choduń

 • Zdjecie Tomasz Ducin

  Tomasz Ducin

  Strona prelegenta

  Zawodowo programuję od 7 lat, głównie z wykorzystaniem JavaScriptu, Pythona i Javy. Obecnie pracuję w firmie Cybercom Poland jako Senior Software Consultant. Interesuję się nowymi technologiami oraz nowoczesnym podejściem do tworzenia oprogramowania (TDD, CI, scrum, etc). Słucham muzyki kiedy tylko się da, w wolnej chwili bywam w kinie lub teatrze, a weekendy lubię spędzać podróżując. Aha, uwielbiam (Monty) Pythona!

 • Zdjecie Tomasz Kopczuk

  Tomasz Kopczuk

  Strona prelegenta

  Współzałożyciel i CTO w Blade Polska.

 • Zdjecie Tomasz Paczkowski

  Tomasz Paczkowski

  Strona prelegenta

  Tomasz is software developer from Kraków, Poland. Currently he prefers working with Python and Django, but he also dabbled with Ruby, PHP and JavaScript. Avid conference goer. Co-organizer of DjangoCon Europe 2013. Local community wrangler, helping with Pykonik: Python users group from Kraków.

 • Zdjecie Tomasz Rybak

  Tomasz Rybak

  Strona prelegenta

  Tomasz jest Debian Maintainerem, opiekującym się kilkoma modułemi Pythona. Jest równeż zaangażowany w rozwój PyOpenCL i PyCUDA, pakietów umożliwiających uruchamianie obliczeń na kartach graficznych. Obecnie pracuje jako programista aplikacji mobilnych w Transition Technologies.

 • Zdjecie Tomasz Żołnowski

  Tomasz Żołnowski

  Tomek ukończył informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od blisko 10 lat programuje zawodowo w C/C++, tworząc wysokowydajne systemy dostosowane do przetwarzania dużej ilości informacji. Nie boi się nowych technologii, w tym systemów rozproszonych (MooseFS, Aerospike, Hive, Kafka) i języków (Python, Scala), które są jedynie narzędziem do rozwiązania problemu. Aktualnie Technical Leader w Codilime. Delegat World Cube Association.

 • Zdjecie Van Anh Dam

  Van Anh Dam

  Edukatorka, której udało się połączyć w pracy swoje trzy pasje: nauczanie dzieci, kreatywne działania i technologie. Współzałożycielka szkoły programowania dla dzieci Kids Code Fun, koordynatorka programu fundacji Girls Code Fun. Jeśli programista to poeta lub powieściopisarz, to Van Anh szkoli przyszłych twórców ucząc ich alfabetu.

 • Zdjecie Wojciech Barczyński

  Wojciech Barczyński

  Strona prelegenta

  Wojciech Barczynski is a Senior Software Engineer and Team Lead in newly open SMACC office in Warsaw. SMACC is a ML/AI FinTech from Berlin. Since 2015 SMACC, with the help of AI and Machine Learning, aims to fully automate accounting for small and medium-sized enterprises. As a trainer/lecturer freelancer, Wojciech helps people to master software engineering technologies and cloud solutions. He works closely with the WSB university in Wrocław and ALK in Warsaw. His interests are distributed systems, software development (Continuous Integration, Software Craftsmanship, TDD), system engineering, software architecture for cloud-ready applications. Wojciech's weapons of choice: Golang, Python, Java, Kubernetes, Traefik, Terraform, Consul, GCP and AWS.

 • Zdjecie Wojtek Erbetowski

  Wojtek Erbetowski

  Strona prelegenta

  Wojtek Erbetowski jest (współ)organizatorem wielu inicjatyw społecznościowych, w tym Warszawskiej Grupy Użytkowników Java, Mobile Warsaw, Warsjawa, Git Kata oraz Mobile Central Europe. Programuje zawodowo obok Pythona także w Scali i Groovym, chleb zapewnia mu posada Lidera Technologicznego w Polidei, a w czasie wolnym lubi się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi deweloperami (Confitura, 33rd Degree, Eclipse DemoCamp, Git Kata, oraz wielokrotnie na deskach WJUG).

 • Zdjecie Zbigniew Siciarz

  Zbigniew Siciarz

  Strona prelegenta

  Zajmuję się szeroko pojętym tworzeniem aplikacji internetowych, a obecnie pracuję w GoldenLine. Jestem aktywnym członkiem Pythonowej społeczności. Po godzinach spaceruję po Warszawie, fotografuję, obserwuję życie miasta.