Mechanizm fixeture'ów Django z możliwością wykorzystania ich w testach jest bardzo prosty i łatwy w użyciu. Jednak skorzystanie z tego rozwiązania niesie za sobę poważne zagrożenia, w szczególności powiązanie naszych testów poprzez współdzielenie danych testowych oraz zmniejszenie ich czytelności (definicja danych w innym miejscu niż ich wykorzystanie). Rozwiązaniem tego problemu mogą być biblioteki ułatwiające pisanie faktori dla naszych modeli. Jednym z takich narzędzi jest przedstawiony w prezentacji factory_boy.
Z prezentacji dowiesz się czym się różni narzędzie nose od modułu unittest w bibliotece standardowej Pythona. Poznasz jego zalety oraz dowiesz się jak pisać własne rozszerzenia pomocne w testowaniu. Pokrótce przedstawiona zostanie biblioteka django-nose, która dostarcza test runner dla Django w oparciu o narzędzie nose.
Konrad jest programistą specjalizującym się w tworzeniu backendowych aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Senior engineer w xCheck oraz CTO w Ulala Chef. Swoją pasję dzielenia się wiedzą realizuje jako trener, prowadząc szkolenia, głównie z tematów związanych z Pythonem. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.
Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów przetwarzania danych oraz aplikacji mobilnych i webowych, dając swoim klientom jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę firmy oraz jej ciągły rozwój, wybierając odpowiednie technologie, dobierając zasoby i stojąc na straży jakości projektów. Przemek wierzy w moc społeczności w świecie technologii - dlatego współorganizuje comiesięczne spotkania programistów technologii Python, PyWaw.