PyWaw #22

Poniedziałek, 11.03.2013 18:30

Dorota Jarecka

Python/NumPy a "klasyczne" programowanie w naukach atmosferycznych - nowe możliwości i problemy Link do prezentacji

Podczas gdy większość programistów zapomniała o istnieniu Fortrana, w wielu dziedzinach nauki jest on ciągle najbardziej rozpowszechnionym językiem programowania. Dotyczy to w szczególności dziedzin, w których wydajność obliczeniowa jest bardzo istotna. Podczas prezentacji zostaną omówione nowe możliwości oraz ograniczenia wydajnościowe związane z użyciem Pythona wraz biblioteką do obliczeń numerycznych NumPy na prostym przykładzie z modelowania numerycznego przepływów atmosferycznych. Wydajność implementacji Pythonowej (z wykorzystaniem CPythona oraz PyPy) zostanie porównana z wydajnością obiektowych implementacji Fortana 2008 oraz C++/Blitz++.

Konrad Gawda, Michał Stoma, Rafał Trochimczuk

Toastmasters - public speaking Link do prezentacji

Przemawianie do publiczności, prowadzenie prezentacji, pewność siebie - jak w przyjemny i efektywny sposób budować swoje kompetencje w tych tematach? Jednym z rozwiązań jest idea spotkań Toastmasters (www.toastmasters.org). Postaramy się przybliżyć co to takiego.

Grzegorz Nosek

Hostory - praktyczna historia hostingu - od krzemu łupanego do czasów nowożytnych i o krok dalej Link do prezentacji

Hostory to epicka opowieść o poszukiwaniu Świetego Graala w usługach hostingowych. Opowiem o początkach hostingu w Polsce, szalonych latach liczników odwiedzin i animowanych gifów, przez pierwsze dynamiczne strony uruchamiane jako CGI, po powstanie PHP aż do czasów nowożytnych i skalowalnych stron. A wszytko po to, żeby opowiedzieć o nowej platformie hostingowej MegiTeam.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Dorota Jarecka

Dorota Jarecka Strona prelegenta

Z wykształcenia fizyk, pracuje w Instytucie Geofizyki Wydziału Fizyki, Uniwersytetu Warszawskiego. Wykorzystuje modele numeryczne do opisu procesów atmosferycznych. Interesuje się możliwościami użycia Pythona w nauce, w szczególności w modelowaniu numerycznym.

Zdjecie Konrad Gawda

Konrad Gawda Strona prelegenta

Zajawkowicz, zwolennik Pythona i C, hobbystycznie elektronik. Na co dzień specjalista systemów i sieci telekomunikacyjnych. Wielką przyjemność sprawia mu przemawianie przed publicznością. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

Zdjecie Michał Stoma

Michał Stoma

Zdjecie Rafał Trochimczuk

Rafał Trochimczuk

Zdjecie Grzegorz Nosek

Grzegorz Nosek Strona prelegenta

Współzałożyciel i Chief Tinkering Officer w MegiTeam. Zbyt doświadczony administrator serwerów i programista systemowy, programista Python/Django. Leniwy do szpiku kości, automatyzuje wszystko, co musi robić trzeci raz.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa