PyWaw #32

Poniedziałek, 27.01.2014 18:30

Radomir Dopieralski

Memoizacja Link do prezentacji

Memoizacja to technika zapamiętywania wyników wywołania funkcji w celu oszczędzenia czasu na ponownym ich obliczaniu. Przedstawię różne sposoby na zaimplementowanie dekoratora @memoized w Pythonie, wraz z pułapkami i problemami z nimi związanymi, oraz możliwymi rozwiązaniami tych problemów.

Mateusz Harasymczuk

Always Be Responsible for Any Code You Write, Even for Fun. NoExceptions(). Link do prezentacji

Kod piszę do szuflady / dla zabawy / na hackaton / na próbę / dla PoC i nie mam czasu na jakość. Ileż razy to słyszeliśmy?! A złe praktyki nabyte podczas zabawy kultywowane są później w projektach wielkiej wagi. Jakość ma znaczenie. Zapraszam na krótki inspirujący wykład o tym, że należy brać odpowiedzialność za każdy kod który piszemy, nawet ten dla zabawy. BezWyjątku().

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Radomir Dopieralski

Radomir Dopieralski Strona prelegenta

Radomir Dopieralski programuje w Pythonie od 2005 roku, kiedy to zaangażował się w projekt MoinMoin. Od tego czasu pracował przy różnych projektach, między innymi przy systemie Ralph w Allegro oraz, hobbystycznie, przy Hatta Wiki oraz grach pisanych w PyGame. Obecnie zawodowo programuje w projekcie OpenStack dla firmy Red Hat.

Zdjecie Mateusz Harasymczuk

Mateusz Harasymczuk Strona prelegenta

Hi my name is Matt and I am a Developer Advocate. I help my colleagues to learn and embrace CI, CD, TDD, Developer Tools Ecosystem and Agile methodologies such as Scrum and Kanban. I am a full of energy extravert who tries to inspire other folks to share their knowledge and spread their passion.

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

W Daftcode tworzymy oprogramowanie. Jesteśmy zgranym zespołem młodych programistów i designerów, budujących nowoczesne aplikacje dla biznesu. Dopasowujemy różnorodne technologie do konkretnych potrzeb. Robimy oprogramowanie desktop i mobile oraz wydajne aplikacje internetowe. Z Pythonem jesteśmy po imieniu. Jeżeli tobie również nie jest obcy i chciałbyś z nami pracować – napisz do nas!

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa