PyWaw #35

Poniedziałek, 28.04.2014 18:30

Paweł Romanowski

Czego nauczyłem się pracując z pandas Link do prezentacji

Pandas to biblioteka przeznaczona do szybkiej i wygodnej analizy danych. Można o niej myśleć jako o NumPy wyższego poziomu, ale nastawiona jest na efektywne obliczenia statystyczne. Prezentację zacznę krótkim wprowadzeniem do biblioteki pandas. Następnie przedstawię kilka przykładów i praktycznych wskazówek, opartych na moich doświadczeniach z komercyjnymi projektami.

Ignacy Sokołowski

Readability counts Link do prezentacji

Dlaczego czytelność kodu jest ważna? Jak pisać czytelny kod w Pythonie? Na prezentacji omówię przykłady czytelnego i nieczytelnego kodu. Pokażę, jak łatwo można wprowadzić siebie i innych w błąd. Wytłumaczę, jak tego uniknąć.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Paweł Romanowski

Paweł Romanowski

Python developer w Daftcode, odpowiedzialny za przebudowę i rozwój nowej odsłony projektu Wisetrends. Ma doświadczenie w web development, crowdsourcingu, analizie danych i big data. Do rozwiązywania problemów wykorzystuje przede wszystkim Pythona. Miłośnik dobrego sci-fi, interesuje się astronomią.

Zdjecie Ignacy Sokołowski

Ignacy Sokołowski Strona prelegenta

Programuję w Pythonie w pracy i w wolnym czasie po pracy. Lubię prosty i czytelny kod, szybkie testy jednostkowe i dobrą dokumentację.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

W Daftcode tworzymy oprogramowanie. Jesteśmy zgranym zespołem młodych programistów i designerów, budujących nowoczesne aplikacje dla biznesu. Dopasowujemy różnorodne technologie do konkretnych potrzeb. Robimy oprogramowanie desktop i mobile oraz wydajne aplikacje internetowe. Z Pythonem jesteśmy po imieniu. Jeżeli tobie również nie jest obcy i chciałbyś z nami pracować – napisz do nas!

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa