PyWaw #37

Poniedziałek, 09.06.2014 18:30

Baptiste Mispelon

Exotic Python - a look at our favorite language's little known features Link do prezentacji

I've been using Python for several years and in this talk, I'm going to present some surprising things I've run into during this journey. From obscure syntax features to cool builtins or little-known stdlib modules, I'm hoping to show something new even to the most seasoned Python programmer.

Ola Sitarska

Hacking Hardware with Python

Arduino to jedno z najbardziej popularnych istniejących narzędzi do prototypowania hardware'u, o którym słyszał już pewnie każdy programista, ale nie każdy miał szansę spróbować jak to działa. W tej prezentacji pokażę Wam jak programować Arduino przy użyciu Pythona, a następnie wspólnie zbudujemy fizyczny przycisk do deploymentu naszego kodu na serwer w 15 minut (live coding fun!).

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Baptiste Mispelon

Baptiste Mispelon Strona prelegenta

I'm a web developer in a small French company based in Budapest. I've been contributing to Django for about two years and I joined the core team in June last year. I'm currently living in a small town in the Norwegian countryside and traveling around Europe to meet people from the Django/Python community.

Zdjecie Ola Sitarska

Ola Sitarska Strona prelegenta

Za dnia programuje w Pythonie i rozwija swoją firmę, Issue Stand. Po godzinach organizuje Makerland, Make Things i udziela się w lokalnych społecznościach. Zorganizowała w Warszawie DjangoCon Europe 2013.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

W Daftcode tworzymy oprogramowanie. Jesteśmy zgranym zespołem młodych programistów i designerów, budujących nowoczesne aplikacje dla biznesu. Dopasowujemy różnorodne technologie do konkretnych potrzeb. Robimy oprogramowanie desktop i mobile oraz wydajne aplikacje internetowe. Z Pythonem jesteśmy po imieniu. Jeżeli tobie również nie jest obcy i chciałbyś z nami pracować – napisz do nas!

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa