PyWaw #48

Poniedziałek, 15.06.2015 18:30

Artur Żyliński

Sprytne projektowanie rozproszonych aplikacji Link do prezentacji

Chyba nie należy już nikogo przekonywać, że naprawdę warto dzielić aplikację na niezależne komponenty. Kilka praktycznych, z życia wziętych przypadków, które dobrze odzwierciedlają budowę niezależnych serwisów, komunikację między nimi (zarówno tą synchroniczną jak i asynchroniczną), współdzielenie funkcjonalności i inne. Technologie: docker-compose, tornadoweb, celery, rabbitmq, REST api, ...

Maciej Pytel

Zarządzanie pamięcią w Pythonie - jak działa i czy warto go dotykać?

Czy w pythonie zdarzają się wycieki pamięci? Jaki jest właściwie koszt działania garbage collectora? Kiedy mogą pojawić się problemy z pamięcią i jak możemy próbować je rozwiązać?

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Artur Żyliński

Artur Żyliński Strona prelegenta

Tech Leader w Growbots - A.I. for Sales. Odpowiedzialny za architekturę i jakość rozwiązań (Python, Tornado, Elasticsearch, Docker, Ansible, JS). Doświadczony w pracy w zespołach międzynarodowych, zwolennik Agile. Twierdzi, że lubi pracę pod presją.

Zdjecie Maciej Pytel

Maciej Pytel

Tech lead w Codilime. Lubię pisać programy, lubię rozumieć jak działają rzeczy których do tego używam, spędzam (za?) dużo czasu czytając kod różnych bibliotek. Zwykle najpóźniej 15 minut po napisaniu czegoś stwierdzam, że można to zrobić lepiej i fajnie by było to jednak przepisać, jak tylko będę miał chwilę.

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

W Daftcode tworzymy oprogramowanie. Jesteśmy zgranym zespołem młodych programistów i designerów, budujących nowoczesne aplikacje dla biznesu. Dopasowujemy różnorodne technologie do konkretnych potrzeb. Robimy oprogramowanie desktop i mobile oraz wydajne aplikacje internetowe. Z Pythonem jesteśmy po imieniu. Jeżeli tobie również nie jest obcy i chciałbyś z nami pracować – napisz do nas!

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa