PyWaw #51

Poniedziałek, 28.09.2015 18:30

Jakub Szczepanik

Integracja (mikro)usług z użyciem eventów

Choć eventy najczęściej kojarzą się z GUI, nie jest to jednak jedyna sytuacja gdzie można je zastosować. W służbie aplikacji działających jako usługi odblokowują one gamę nowych technik, które mogą okazać się przydatne tam, gdzie inne nie sprawdzają się najlepiej. Prezentacja ta odpowie na pytania dlaczego, w jaki sposób oraz w jakich sytuacjach warto zastosować to podejście.

Radek Czajka

Programowanie pozarządowe – jak to wygląda od środka

Organizacje pozarządowe z własnymi projektami programistycznymi to w Polsce gatunek rzadki i stale zagrożony. Po pięciu latach na dość unikatowym stanowisku w jednym z takich miejsc – jako główny programista w fundacji Nowoczesna Polska – przyszedł czas na podsumowanie, pytania i wnioski. Po co się właściwie pchać do NGO-sa? Co – poza znajomością Pythona – trzeba do niego wnieść, a z czym się wychodzi i co z tego zostaje? Jak się tam pracuje, o co się można potknąć, a przede wszystkim: jak możemy pomóc, czyli czego NGO potrzebują, żeby działać lepiej.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Jakub Szczepanik

Jakub Szczepanik Strona prelegenta

Programista Pythona z zainteresowaniami w dziedzinie architektury systemów. Obecnie pracujący w WebInterpret.

Zdjecie Radek Czajka

Radek Czajka

Główny programista fundacji Nowoczesna Polska, gdzie opiekuje się m.in. biblioteką internetową WolneLektury.pl. Interesuje się stykiem oprogramowania, prawa autorskiego i praw cyfrowych. Prywatnie autor strony StrataKazika.pl.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

W Daftcode tworzymy oprogramowanie. Jesteśmy zgranym zespołem młodych programistów i designerów, budujących nowoczesne aplikacje dla biznesu. Dopasowujemy różnorodne technologie do konkretnych potrzeb. Robimy oprogramowanie desktop i mobile oraz wydajne aplikacje internetowe. Z Pythonem jesteśmy po imieniu. Jeżeli tobie również nie jest obcy i chciałbyś z nami pracować – napisz do nas!

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa