PyWaw #59

Poniedziałek, 13.06.2016 18:30

Piotr Betkier

O tworzeniu bibliotek, czyli firmowe commonsy z sensem Link do prezentacji

Wewnętrzne biblioteki, tzw. firmowe commonsy. Praktycznie każda organizacja coś takiego tworzy, aby szybciej budować kolejne aplikacje. Często powstaje z tego nieużywalny zlepek kodu, którego nikt nie chce utrzymywać. Czy tak musi być? Bazując na doświadczeniach z tworzenia ekosystemu bibliotek w Allegro, opowiem o tym jak budować użyteczne narzędzia. Mam nadzieję, że pomoże Wam to z sukcesem tworzyć zarówno biblioteki wewnętrzne, jak i również te open-source'owe.

Konrad Gawda

NFV (Network Functions Virtualisation) Link do prezentacji

Nadchodzi czas zamian w sektorze telekomunikacyjnym. Otwiera się całkiem nowa działka tworzenia oprogramowania. NFV (Network Functions Virtualisation) to standard tworzony w ETSI, opisujący jak zaprzęgać oprogramowanie do tworzenia sieci telekomunikacyjnych. Opowiem jaki jest w nim sens, co definiuje i jakie możliwości otwiera programistom. Rozszyfruję skróty VNF, NFVO, VNFM, NFVI. Podpowiem również jak NFV ma się do SDN i OpenStack.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Piotr Betkier

Piotr Betkier Strona prelegenta

Na co dzień rozwija backendowe usługi i aplikacje webowe w Allegro, wcześniej szukał bozonu Higgsa w CERN. Przez większość czasu żyje w świecie Javy i JVM, ale chętnie wraca do Pythona. W ramach odskoczni od IT uwielbia aktywny wypoczynek pod każdą postacią.

Zdjecie Konrad Gawda

Konrad Gawda Strona prelegenta

Zwolennik Pythona, Linuxa i Open Source. Popularyzator rozwiązań chmurowych, trener programowania, znawca sieci telekomunikacyjnych. Posiadacz patentów wydanych przez Polski Związek Żeglarski i Urząd Patentowy USA. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Codilime

CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa