PyWaw #86

Poniedziałek, 27.05.2019 18:30

Jacek Kołodziej

Event-Sourced Story

Minęły już trzy lata odkąd zaczęliśmy wprowadzać event sourcing w aplikacji Growbots. Chciałbym pokazać Wam podstawowe pojęcia z tego obszaru oraz podzielić się naszym doświadczeniem w projektowaniu, implementowaniu i zarządzaniu aplikacjami korzystającymi z event sourcing'u (pod realnym, produkcyjnym ruchem) - włącznie z problemami i komplikacją, jaki on wprowadza. Będziecie więc mogli ocenić sami, czy to narzędzie sprawdzi się w Waszej sytuacji, być może porównać doświadczenia (bo każde jest unikalne) albo dopiero poznać event sourcing, jeśli nie jest Wam jeszcze znany.

Wiktor Gonczaronek

Content Security Policy - dlaczego jest to fajne?

Współczesny internet ciągnie za sobą bagaż decyzji projektowych z czasów, kiedy wydawało się, że będzie on miał taki wpływ na świat jak fax (jak stwierdził Krugman). Jednym z takich tobołków tego bagażu jest javascript i kontrola tego, który kod wykonujemy. Czy jesteśmy skazani na brak czegoś, co przypomina Data Execution Prevention, czy jednak jest coś, co utrudni crackerom ataki XSS?

Tomasz Wesołowski

Pytest Fixtures: testuj inaczej

Narzędzia do testowania inspirowane JUnit, w tym unittest z biblioteki standardowej Pythona, wymagają zarządzania zależnościami testów poprzez mechanizm setUp/tearDown. Pytest rozwiązuje ten sam problem w inny sposób - czy lepszy? Przekonajmy się, wypróbowując fikstury w różnych scenariuszach użycia.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Jacek Kołodziej

Jacek Kołodziej Strona prelegenta

Aspires to be A Programmer (https://www.linkedin.com/in/kolodziejj/). Lately into: data engineering in a web services/big data/machine learning environment at Allegro. On the side: Photographs: https://www.instagram.com/unit03/), runs, wanders from one concert to another: http://www.last.fm/user/Unit03 and from one hill to another, too. Plays drums occasionally.

Zdjecie Wiktor Gonczaronek

Wiktor Gonczaronek

Miłośnik pythona lubiący rozbierać oprogramowanie na części pierwsze i dzielić się wiedzą.

Zdjecie Tomasz Wesołowski

Tomasz Wesołowski Strona prelegenta

Full-stack developer, tata, amator rosyjskiej fantastyki, gier retro i indie, czasem tech writer. Lubię eksperymentować z technologiami takimi jak Python, Go, TypeScript i Kubernetes. Obecnie pracuję jako team lead w Codility i pomagam rozwijać platformę do produkcji i weryfikacji zadań programistycznych. W wolnych chwilach próbuję wspinaczki, elektroniki i kaligrafii.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Plecto

Plecto provides organizations with dashboard software designed to motivate and engage employees to perform. Every day, we help motivate more than 10,000 users across 30 countries to do just that. We're leveraging modern technologies to work with massive amounts of data, while striving for excellence in both communication and technical matters. We're happily contributing to open source and foster a positive, fun atmosphere in our offices in Aarhus and Warsaw.

Semantive

Semantive specjalizuje się w obszarach Big Data, Data Science i Cloud. Jesteśmy partnerami transformacji cyfrowej klientów na czterech kontynentach. Wspieramy firmy na każdym jej etapie: od tworzenia strategii, poprzez budowę systemów do przetwarzania dużych zbiorów danych, po ich analizę oraz aplikacje technik AI. Pracujemy z ludźmi, dlatego nasz sukces mierzymy ich personalnym i zespołowym rozwojem. Semantive założone jest przez inżynierów, więc techniczna jakość rozwiązań jest dla nas równie ważna co wartość biznesowa, którą dostarczamy naszym klientom. Jeśli chcesz pracować z czystym kodem, natywnymi rozwiązaniami chmurowymi, tworzyć infrastrukturę jako kod oraz być odpowiedzialnym za cały cykl życia dostarczanego rozwiązania to dołącz do nas. U nas masz otwartą drogę do szybkiego rozwoju. Będziemy wspierać Twoją ścieżkę kariery, którą sam zdefiniujesz a my Ci w tym pomożemy.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa