Albo "Panie, ja to klikałem na pewno" - czyli dziennik zdarzeń jako źródło prawdy. Krótkie wprowadzenie do DDD, przykład implementacji w Python'ie. Kiedy warto stosować? Czy można zaaplikować do istniejącego projektu? Trochę o wadach, trochę o zaletach. Trochę o tym dlaczego odtwarzanie stanu systemu może stanowić solidną alternatywę do bardziej powszechnego podejścia wprowadzania bezpośrednich zmian. Solidna dawka akronimów: DDD, CQRS, ES, DSM, DSL, AOP itd.
Machine Learning zdobywa na popularności i ma coraz szersze zastosowanie. Wykorzystywane algorytmy nie zawsze są proste, na szczęście różne biblioteki ułatwiają ich stosowanie. Zaprezentuję jak w zautomatyzowany sposób, przy użyciu pakietu Scikit-Learn, przetestować kilka klasyfikatorów i właściwie dobrać do nich parametry.
Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs
Absolwent Politechniki Białostockiej. Wojował z wieloma technologiami, aż w końcu padło na język Python. Główne zajęcie to analiza dużych zbiorów danych i przygotowywanie na nich różnego rodzaju predykcji. Dodatkowo prowadzi zajęcia z Machine Learning w języku Python i od czasu do czasu coś powie na prezentacji.
CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).
Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.
Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.
Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.
Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.